Anasayfa Anasayfa >Serbest Bölge >Güncel >Türkiyeden Haberler
  Aktif Konular Aktif Konular RSS: ''Erdoğan nasıl zengin oldu'' kavgası çıktı

Reklam Oluşturun
Üniversite Öğrenci Evi

Üniversite Öğrenci Evi

Ziyaret Edin...

Kapalı Konu''Erdoğan nasıl zengin oldu'' kavgası çıktı

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
zeyno Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge

K.Tarihi: 13/Eylül/2007
Bölüm: Hukuk
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 1255
Tesekkür: 313
Rep: 832
Mesajın Direkt Linki Konu: ''Erdoğan nasıl zengin oldu'' kavgası çıktı
    Gönderim Zamanı: 07/Aralık/2007 Saat 18:02
 Meclis Genel Kurulu’nda bütçe görüşmeleri sırasında, CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen’in, “Allah aşkına şu Tayyip Erdoğan nasıl zengin oldu. Ben çok iyi tanırım. Beraber il başkanlığı yaptık. O Refah Partisi il başkanıydı, ben DSP’nin il başkanıydım. Kendisi muhasebecilik yapardı. Peki nasıl zengin oldu?" diye sorması, AKP’lilerin protestolarına ve TBMM Başkanvekili Güldal Mumcu’nun ara vermesinden sonra AKP ve CHP milletvekilleri arasında karşılıklı itiş-kakışa yol açtı.
      Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nün 2008 yılı bütçesi üzerinde partisinin görüşlerini açıklamak üzere kürsüye çıkan Sevigen, AKP’lilerin sıralarının boş olduğunu görünce “Cuma namazına gitmişlerdir" dedi. Sevigen, Genel Kurul’daki çalışmalarının da ibadet olduğunu ifade etti.
      Sevigen, "Kim daha iyi Müslüman Allah biliyor. Milli bayramları olmayanların dini bayramları olmaz.O milli bayramlar da kuvayi milliyeden gelen CHP’lilerin içinde bulunduğu emek vermiş,Çanakkale’de şehit olanlar tarafından sağlanmıştır. Onlar sayesinde Cuma’lara gidiyoruz, ezanlar okunuyor, bayrağımız dalgalanıyor" dedi.

“BAKAN ÇOCUKLARI ULUDAĞ’A, BİZİMKİLER GABAR’A"

Kendisine ayrılan sürenin dışında da konuşmasını sürdüren Sevigen, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve bakan çocuklarına sağlanan özel imkanlar bulunduğunu söyledi. Sevigen şunları söyledi:
      “Bu Hükümet hep kendi çocuklarını ve kendi yandaşlarına yardım etmiştir. Başbakan’ın, Maliye Bakanı’nın, Ulaştırma Bakanı’nın oğlu, damatlar,yeğenler cirit atıyor. Türkiye’de iş kollarında nereye el atsanız hep bunlar var, başkaları yok. Yeni hükümetler yeni zenginler üretirdi, şimdi bu Hükümet kendi çocuklarını üretiyor. Bu bakan çocukları, Uludağ’a, Kartalkaya’ya, bizim çocuklarımız Cudi’ye, Gabar’a? Maalesef böyle bu işler."

“NASIL ZENGİN OLDU"

Sevigen, AKP’nin “Müslümanlığı kullandığınıö ancak bundan sonra kullanamayacağını ifade etti. Sözü Başbakan Erdoğan’a getiren Sevigen, “Başbakan nasıl zengin oldu?" sorusunu yöneltti.Sevigen şu soruları yöneltti:
      “Allah aşkına şu Tayyip Erdoğan nasıl zengin oldu. Ben çok iyi tanırım. Beraber il başkanlığı yaptık. O Refah Partisi il başkanıydı,ben DSP’nin il başkanıydım. Kendisi muhasebecilik yapardı. Peki nasıl zengin oldu? Bir işadamı çıktı, (bir milyar doları var) dedi. Tek cevap verebildi mi belediye başkanlığı döneminde. Bir tek çivi mi çaktı. Nasıl oldu? Bir anlat bana."

GENEL KURULDA KAVGA

Sevigen’in hem bu sözleri hem de CHP’li diğer konuşmacıların süresini kullanmaya başlaması üzerine, AKP’liler sıra kapaklarına vurarak protesto ettiler.
      Kürsü mikrofonunun otomatik olarak kapanmasından sonra oturumu yöneten TBMM Başkanvekili CHP’li Güldal Mumcu’nun yanına giden Sevigen’in daha sonra yeniden kürsüye gelerek konuşmaya başlaması üzerine, AKP’liler protestolarının şiddetini artırdı.
      AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Mumcu’ya seslenerek, “Neden kendisini çağırdınız, ne söylediniz? Genel Kurul’da gizli konuşma olmaz. Sevigen, Genel Başkanımız hakkında çok çirkin iftiralar söyledi, cevap vermek istiyorum" dedi.

MUMCU İLE TARTIŞMA

Ancak Mumcu, tutanakları getirip inceledikten sonra söz vereceğini belirterek, “Ben çağırmadım, kendisi geldi ve kendisi sözünü grubu adına tamamlamak istedi" dedi.
      Elitaş’ın, Başkanlık kürsüsü önüne gelerek,"Sayın Başkan lütfen adil olun" sözleri üzerine Mumcu, “Ben adil ve tarafsız davranıyorum" karşılığını verdi.
      Ancak AKP’lilerin protestolarının devam etmesi üzerine Mumcu, oturuma ara vermek zorunda kaldı.
      Genel Kurula ara verilmesinden sonra AKP Milletvekili Altan Karapaşaoğlu, CHP’lilerin yanına giderek tartışmaya başladı. Diğer AKP milletvekilleri de Karapaşaoğlu’na katıldılar. Bu arada CHP milletvekili Şahin Mengü ile Karapaşaoğlu arasında ve kalabalık grup halindeki AKP ve CHP’liler arasında itiş-kakışma yaşandığı gözlendi. Bu sırada TBMM İdare Amiri ve DTP milletvekili Sırrı Sakık da AKP ve CHP’lileri ayırmak için araya girdi.

MİLLİ TAKIMDA TARİKATLAR

Sevigen, “Milli takımda tarikatlara göre takım kurulmaya başlandı" dedi. Sevigen, kendisini arayan bir futbolcunun , “Beni bir futbolcunun odasına koymayın, çünkü sabaha kadar benin beynimi yıkıyor" diye yönetime başvurduğunu söylediğini belirtti.
      Sevigen, “Son zamanlarda neden başarılı olamıyoruz, çünkü başarılı gençleri seçme şansımız olmuyor. Tarikat üyelerinin baskısıyla, cemiyetlerin baskısıyla takımlar kuruldu. Böyle dönemlerden geçtik" dedi.

“GÖKÇEK’İN OĞLUNUN TAKIMI"

Sevigen, “ Ankaraspor var Ankara’da? Melih Gökçek, 250 milyon dolar vererek, oğluna oyuncak aldı. Bu oyuncakla Çankaya Belediye Başkanlığına aday olacak oğluna Ankaraspor’u hediye etti" dedi.
      Sevigen, Gökçek’in Ankaraspor için bütün müteahhitlerden “haraç kestiğini", bütün dökülen dozerlerden ve belediyeye mal satanlardan para aldığını söyledi.
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Simge
Tesekkür: 34
Rep: 50
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07/Aralık/2007 Saat 18:20
Bu haberin kaynağınıda yazarsan sevinirim.Herkes ilk önce kendine baksın.Bu gün sayın başbakanımızı karalamaya çalışan zihniyetlerin geçmişleri sanki çok mu temiz ve düzgün..
Ne demişler MEYVE VEREN AĞAÇ TAŞLANIR.!!Smile
zeyno Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07/Aralık/2007 Saat 18:22
www.milliyet.com.tr meyve veren ağaç da hangi ülkeye  meyve verdiği tartışılır tabiii
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Simge
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07/Aralık/2007 Saat 18:29
Milliyetin hangi zihniyete hizmet ettiği belli zaten.Yaptıkları ortada bu zihniyetlerin bel altı siyaset ve karalama..Ayrıca AKP ikinci kez iktidara  geldi ve arkasında %47 LİK kesimi aldı...
Yakında bu zihniyetler bakalım böyle yazılar yazı yazabilecek mi bakalım?YÖK yola getiriliyor,anayasa mahkemesi yola getiriliyor,yakında askeriyede yola getirilecek..

İşte o zaman osmanlı imparatorluğu yeniden canlanacak ve bir güneş gibi doğacak.

Söylermisin buna kim engel olabilir..Smile
tesekkür edenler: _DreaM_
zeyno Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07/Aralık/2007 Saat 18:33
seninle bu konuda daha fazla konuşmak istemiyorum osmanlı canlanacak buna kim engel olabilir diyen biriyle konuşucak bişeyim olamaz kolay gelsin sana

Düzenleyen zeyno - 07/Aralık/2007 Saat 18:35
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Simge
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07/Aralık/2007 Saat 18:45

Bende çok meraklıydım senle tartışmaya SmileAz aklı selim tartışın yaa..Cahil cahil laf etmeyin.Bu zihniyetler ülkedeki bankalar hortumlanırken nerdeydiler.Söyler misin bana?Şimdi ne olduda hemen ortaya çıktılar.İlk önce kendi geçmişlerini ve kirli çamaşırlarını ortaya döksünler.

Bu ülkede kimse kimsenin iyi olmasını istemiyor.....biz genç nesil olarak geçmiştekilerin yaptığı hatalara düşmeyeceğiz.Bırakın artık karalama haber vermeyi.AKP çok iyi değil ama işte kötünün iyisi bir parti.Bak bu iktidar gelmeden önce enflasyon çift haneliydi şimdi teke düştü.Dolar değer kaybediyor.Bunlar iyi şeyler.Ben hangi görüşten olduğuna yada eşinin başı açık kapalı olduğuna bakmıyorum.Ben ülkeye en iyi hizmeti kim ediyor.DOĞUYA yardımı kim yapıyor.Seçim öncesi verdiği sözleri yerine gerçekten kim getiriyor diye bakıyorum..
Bel altı siyaset yaparak onu bunu karalayarak kimse kötüde olmaz iyide olmaz.Olan yine bize yani masum halka olur.
Ben kimseyi kırmak ya da incitmek istemiyor sadece bilnçsizce yazılan yorumlara kızıyorum..
Ayrıca osmanlı bizim atalarımız değil mi onları  örnek olamak neden kötü olsun.
zeyno Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07/Aralık/2007 Saat 18:48
saygılı olsana  biraz sen yaa ne cahili burda düşüncelerini söylerken laflarına dikkat etmek zorundasın

Düzenleyen zeyno - 08/Aralık/2007 Saat 04:59
emre85g Açılır Kutu Gör
Forum Bağımlısı
Forum Bağımlısı
Simge

K.Tarihi: 17/Nisan/2006
Gönderilenler: 483
Tesekkür: 36
Rep: 73
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07/Aralık/2007 Saat 18:52
yuh respect yuh aklını basına al biraz sanki sütte leke varda o adamda yokmus gibi davranma ne biçim laf o anayasa mahkemesi yola getirildi falan kim kimi yola getirio orduyu yola getirceklermiş ordu olmasaydı şimdi önünde oturduun bilgisayarı bile satmıstı o cok sevdiin adam ayrıca tel örgü satışlarıyla ölçülen enflasyon teke deil eksiye düşsede fayda etmez en cok yolsuzluğu akp çözdü diolar demekki en cok akp zamanında yolsuzluk olmus ordu ve anayasa mahkemesi gibi bu milletin en cok saygı duyulan kurumklarına da dil uzatma istersen
Bırak dağınık kalsın!!!
tesekkür edenler: seboistake
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Simge
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07/Aralık/2007 Saat 18:53
Orjinalini yazan: zeyno

saygılı ol biraz sen yaa ne cahili burda düşüncelerini söylerken laflarını dikkat eetmek zorundasın
Sen üsteki yoruma bakta sonra bana bunları dee..Çocuk gibi küsüyorsun hemen.LOLNeyse sen bir daha benim yorumlarıma alıntı yapma.Kaldıramıyorsun senle zıt fikirde olanları..

Düzenleyen _RESPECT_ - 07/Aralık/2007 Saat 18:58
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Simge
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07/Aralık/2007 Saat 18:57
Orjinalini yazan: emre85g

yuh respect yuh aklını basına al biraz sanki sütte leke varda o adamda yokmus gibi davranma ne biçim laf o anayasa mahkemesi yola getirildi falan kim kimi yola getirio orduyu yola getirceklermiş ordu olmasaydı şimdi önünde oturduun bilgisayarı bile satmıstı o cok sevdiin adam ayrıca tel örgü satışlarıyla ölçülen enflasyon teke deil eksiye düşsede fayda etmez en cok yolsuzluğu akp çözdü diolar demekki en cok akp zamanında yolsuzluk olmus ordu ve anayasa mahkemesi gibi bu milletin en cok saygı duyulan kurumklarına da dil uzatma istersen
Kardeşim sen hangi anayasadan ve adalet ve saygıdan bahsediyorsun.367 ayıbı bu ülkeye yeterde artar bile.Hukuku kişileştir sonra gel karşıma bu ülkede hukuk adalet var de...LOLSenin o adam dediğin bu ülkenin başbakanı bence sen saygı ol.Ouch
emre85g Açılır Kutu Gör
Forum Bağımlısı
Forum Bağımlısı
Simge

K.Tarihi: 17/Nisan/2006
Gönderilenler: 483
Tesekkür: 36
Rep: 73
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07/Aralık/2007 Saat 19:03
benim başbakanım deilki ben seçmedim sen seçmişsin sen saygılı ol istersen ama doğru sölüosun adam bile deil bide mümkünse kardeşim die hitap etme ben senle kardeş falan deilim

Düzenleyen emre85g - 07/Aralık/2007 Saat 19:04
Bırak dağınık kalsın!!!
DeNizLiLi Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge

K.Tarihi: 06/Ağustos/2007
Bölüm: İlköğretim Matematik Öğr.(İÖ)
Gönderilenler: 3657
Tesekkür: 330
Rep: 791
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07/Aralık/2007 Saat 19:24
ya sizler maşşallah bana bile rahmet okutursunuz ne bu şiddet bu cellal ? :))
Çocukken haftalar bana asırdı;
Derken saat oldu, derken saniye...
İlk düşünce, beni yokluk ısırdı :
Sonum yokluk olsa bu varlık niye ?
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>

En Son Mesaj Yazılan Konular
Konu Forum Yazan Tarih Okunma
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın EGE Nakliyat | Maltepeİzmiregetur17/Kasım/2017-10:513138
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Kadınlar Neden Gay Erkekleri Sever?=)))Genelninest12306/Temmuz/2017-02:411845
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın şeyh izdihamı...(!)Türkiyeden Haberlerninest12306/Temmuz/2017-02:381042
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın komik itiraflar....:)Komikninest12306/Temmuz/2017-02:351971
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın göz yanılmaları...!Resim Kutusuninest12306/Temmuz/2017-02:346170
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Autocad,ansys,solid works,catiaYazılım,Web,Grafik,3d Tasarım ve Programlamaninest12306/Temmuz/2017-02:331347
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMEN KARTLARI İÇİN SON 2 AYUlaşımninest12306/Temmuz/2017-02:323694
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın işte yılın ödüllü fotoğrafları..Sanatsal Resimlerninest12306/Temmuz/2017-02:321151
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Abi balığa limon sıkılır mı yaKarikatürlerninest12306/Temmuz/2017-02:23776
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Mazda'dan Müthiş Konsept: ShinariTeknoloji ve Bilimninest12306/Temmuz/2017-02:221073
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın I want to pLay Game Türkiye iLe KonuşuyoR.. =)Komik Resimlerninest12306/Temmuz/2017-02:211289
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın eshot haritası (tüm otobüs hatları)Ulaşımninest12306/Temmuz/2017-02:209312
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın " Seni andığımda gonca gül tüter "Forumlu Şairlerninest12306/Temmuz/2017-02:19779
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Torbalı-Buca Arası Ulaşım İçin YardımUlaşımninest12306/Temmuz/2017-02:133756
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Satılık Orjinal Absinthe.Genelninest12306/Temmuz/2017-02:0717102
              Cevaplanmamış Konular Aktif Konular             

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Link Değişimi
Link Değişimi
Taksi Programı izmir   

Bu Sayfa 2,234 Saniyede Yüklendi.