Anasayfa Anasayfa >Serbest Bölge >Genel >Tartışma
  Aktif Konular Aktif Konular RSS: sol= dinsizlik mi değilmi??

Reklam Oluşturun

sol= dinsizlik mi değilmi??

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123>
Yazar
er_batur Açılır Kutu Gör
Forum Bağımlısı
Forum Bağımlısı
Simge

K.Tarihi: 24/Ağustos/2008
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 811
Tesekkür: 192
Rep: 351
Mesajın Direkt Linki Konu: sol= dinsizlik mi değilmi??
    Gönderim Zamanı: 29/Ağustos/2008 Saat 14:42
Orjinalini yazan: hasoli

sosyalizm ve komünizim akımları materyalizm üzerine kuruludur diye birşeyler duymuştum bir aralar...kurucuların ortaklığı filan...sanırım burdan yola çıkarak komünizm ve sosyalizmin asılda dinsizlik üzerine kurulu olduğunu da söyleyebiliriz...

Sosyalizm ekonomi ile ilgili bir görüş ama  bu güne kadar komunizm ile birlikte anıldıgı için ikisi karışır sürekli..

Komunizm dinsizliktir saten, dini reddeder, bunu bilmeyen yok, Leninin yazılarında dine karşı nasıl mücadele verileceği nasıl savaşılacagının taktikleri dahi var.
Sosyalizm ise ekonomik bir görüş oldugu için din ile bağdaştırılabileceğini düşünüyorum.
Önceki mesajımdada söylemiştim.Soldaki ayrımları.Türk Solu dediğim görüşte bizim milli değerlerimizi ve tarihimizi göz önünde tutarak, dini-ulusallıgı ve sosyalizm'i bağdaştırmaya çalışarak Türkiyede ki olması gereken solculugu yapıyorlar bence.
"Bu memleket tarihte Türk'tü,
bugün de Türk'tür
ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.
TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR!".
Mustafa KemaL ATATÜRK
by_jeem!!! Açılır Kutu Gör
Forum Kurdu
Forum Kurdu
Simge

K.Tarihi: 25/Ağustos/2008
Gönderilenler: 2959
Tesekkür: 699
Rep: 1681
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30/Ağustos/2008 Saat 00:38
bir kısım ayrımlarından hiç birine dahil değilim ve benim gibi onlarcada insan tanıyorum..galiba bir kısım cıkarımları biraz taraflı yapılıyor..ki türksolu denen o bir kısımda sadece sol adını kullanmakta..zira acık ölüm hedefleri gösteren insanlar ne eşitliği nede özgürlüğü savunabilirler...

bknz: 2007 dergi sayılarının birinde tayyeap in kafasında dürbünlü suikast silahı resmi war...
YA SEV YA BADABA DU!!!
er_batur Açılır Kutu Gör
Forum Bağımlısı
Forum Bağımlısı
Simge

K.Tarihi: 24/Ağustos/2008
Gönderilenler: 811
Tesekkür: 192
Rep: 351
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30/Ağustos/2008 Saat 00:51
Bir kısım çıkarımları taraflı yapılmıyor sadece benim gördüklerim bunlar..

Sol bu hdef gösterme işini ilk kez yapmıyordur.Sanki sol hiç cinayet işlememiş gibi konusmayın şimdi..
"Bu memleket tarihte Türk'tü,
bugün de Türk'tür
ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.
TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR!".
Mustafa KemaL ATATÜRK
by_jeem!!! Açılır Kutu Gör
Forum Kurdu
Forum Kurdu
Simge

K.Tarihi: 25/Ağustos/2008
Gönderilenler: 2959
Tesekkür: 699
Rep: 1681
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30/Ağustos/2008 Saat 01:00
cinayetten bahsettiğimi yada soldan hiç eli kanlı katil cıkmadığını iddia ettiğimi sanmıyorum arkadasım..

he sahsi fikrimi soruyorsan kitap bölümünde babam catlı adlı kitabın yorumlarında fikirlerimi görebilirsin..

soldanda sağdanda elindeki kan hala kurumayan insan müsfetteleri hala var..
YA SEV YA BADABA DU!!!
imalawyer Açılır Kutu Gör
Forum Acemisi
Forum Acemisi
Simge

K.Tarihi: 17/Ağustos/2008
Bölüm: Hukuk
Gönderilenler: 163
Tesekkür: 12
Rep: 29
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31/Ağustos/2008 Saat 23:02
sol=dinsizlik se ya ben solcu diilim ya da kıldıım 5wakit namazda war bi işConfused böyle genellemeler yapanlara sölüorum : hiç kimse ama hiçkimse başkasının içini bilemez din o kadar kutsal bi kawramdır ki ne siyasete ne de çeşitli genellemelere konu olabilir ama eğer dünya görüşüm yüzünden benm imanıma laf ediliyorsa da ozaman ya karşımdaki gerçekten dinini bilmiyordur ya da siyaset çıkarı için dini kullanmaya müsaittir...sözlerim geneledir kimsenn yorumu için yazılmış diildir yanlış anlaşılmasın..ii forumlar...
Başka türlü bir şey benim istediğim:
Ne ağaca benzer, ne de buluta.
Burası gibi değil gideceğim memleket
Denizi ayrı deniz,
Havası ayrı hava..
CAN YÜCEL
DeNizLiLi Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge

K.Tarihi: 06/Ağustos/2007
Bölüm: İlköğretim Matematik Öğr.(İÖ)
Gönderilenler: 3657
Tesekkür: 330
Rep: 791
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01/Eylül/2008 Saat 17:11
kediye ciğeri emanet ederim , dini bizim solculara  emanet etmem ! yoksa kuş olup uçar elden .
solcular da yavaş yavaş liberalleşmeye başlamışlar ne güzel :))
Çocukken haftalar bana asırdı;
Derken saat oldu, derken saniye...
İlk düşünce, beni yokluk ısırdı :
Sonum yokluk olsa bu varlık niye ?
denizz Açılır Kutu Gör
Forum Acemisi
Forum Acemisi
Simge

K.Tarihi: 31/Ağustos/2008
Bölüm: İşletme(İÖ)
Gönderilenler: 138
Tesekkür: 5
Rep: 9
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01/Eylül/2008 Saat 17:27
din bi inanç meselesidir. komünist adam materyalisttir. materyalist biri bi dine inanamaz. ama yine bunlar manevi huzur meselesdir. insanları bu konuda sonuna kadar rahat bırakmak gerekir
spiele Açılır Kutu Gör
Forum Acemisi
Forum Acemisi

K.Tarihi: 15/Ağustos/2008
Gönderilenler: 0
Tesekkür: 6
Rep: 14
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09/Eylül/2008 Saat 11:44
bu konuda marks bence doğru tespiti yapıyor. sosyalizm komunizmin ilk adımı yada ön adımıdır.  fakat buna rağmen sosyalizm=dinsizliktir diyemeyiz sanırım. yalnız sosyalizmin gerekleri yerine getirildiğinde insanlar dini değerlere ait ne varsa reddetmeye başlayacaktır.
komunizmin dinlere tutumu ise aslında çok net bence. zaten temellerini atanların birçoğu dinler hakkındaki fikirlerini açıkca belirtmişlerdir. "din toplumların afyonudur" diyen bir zihniyetin dindar oldugunu söyleyemeyiz herhalde :D
kaldı ki olayın birde şöyle boyutu var. en basitinden koşulsuz bir eşitliği savunan bir sistemden bahsediyoruz. mesela bir çocuk ile babası arasındaki farkı sıfırlamış bir sistemde baba çocuk ilişkisinde herhandi ahlaki saygı söz konusu olamaz kanımca. zamanla eşitlikten dem vuran insanlar zaten otomatik olarak dini reddedecek bir yaşama sürükleneceklerdir benzer sosyal olgularla.
devletin sosyal bir yanının olması, direklerinden birinin sosyal olması ile sosyal devlet çok farklıdır.
tesekkür edenler: Zatoichi
Hayalperest Açılır Kutu Gör
Forum Acemisi
Forum Acemisi
Simge

K.Tarihi: 12/Ekim/2008
Gönderilenler: 140
Tesekkür: 31
Rep: 70
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18/Ekim/2008 Saat 18:15

Solcuyum evet.Müslümanım hatta Sünniyim diyeyim.İkisinden de gurur duyuyorum.Sol görüşün savunduğu en önemli düşünce hiçkimseyi ırkıyla,diniyle,mezhebiyle yargılamamaktır.Allah’a inancım sonsuz.İnanana inanmayana da saygım sonsuz.Bu herkesin Allah’la kendi arasındadır ve bu yüzden kimse kimseye bu konuda hesap vermek zorunda değildir...O yüzden sol=dinsizlik diye düşünenlere ayrı bir kıl olurum.

Bir adın kalmalı geriye
Bütün kırılmış şeylerin nihayetinde.
Aynaların ardında sır,
Yalnızlığın peşinde kuvvet.
Evet nihayet.
Bir adın kalmalı geriye,
Bir de o kahreden gurbet.

tesekkür edenler: Fredd yitik
hazim Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge

K.Tarihi: 14/Mart/2008
Gönderilenler: 1525
Tesekkür: 280
Rep: 689
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18/Ekim/2008 Saat 18:24
kesinlikle iznin olursa baska birsey soracagım Türkiye de solun yada kendini solcu kabul eden liderlerin gorusleri hakkında ne diyorsun
nothing else matters
Hayalperest Açılır Kutu Gör
Forum Acemisi
Forum Acemisi
Simge

K.Tarihi: 12/Ekim/2008
Gönderilenler: 140
Tesekkür: 31
Rep: 70
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18/Ekim/2008 Saat 18:35

Dedim ya herkesin görüşü kendinedir.

Ben kitaplardan 2-3 kelime ezberleyerek konuşmuyorum,ya da fikirlerimi birilerinin gazına gelerek belirtmiyorum.

Hayatta en çok değer verdiğim insanlardan biri ateist.Kendisi Müslüman olduğumu biliyor.İkimiz de bu konuları açmıyoruz kesinlikle.Neden?Çünkü birbirimize saygımız var.

Benim dinime,inancıma karışmayan insana lafım yok istediğini düşünmekte serbesttir herkes.

Keşke hayatta herkes birbirine saygı duysa o zaman eminim dünya daha güzel bir yer olurdu.

Ne biz bu tartışmaları yapardık ne de birileri bana haddi olmadan “Ülkeyi terk et.” derdi...

Bir adın kalmalı geriye
Bütün kırılmış şeylerin nihayetinde.
Aynaların ardında sır,
Yalnızlığın peşinde kuvvet.
Evet nihayet.
Bir adın kalmalı geriye,
Bir de o kahreden gurbet.

hazim Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge

K.Tarihi: 14/Mart/2008
Gönderilenler: 1525
Tesekkür: 280
Rep: 689
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18/Ekim/2008 Saat 18:38
tskkürler
nothing else matters
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123>

En Son Mesaj Yazılan Konular
Konu Forum Yazan Tarih Okunma
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Kadınlar Neden Gay Erkekleri Sever?=)))Genelninest12306/Temmuz/2017-02:411120
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın şeyh izdihamı...(!)Türkiyeden Haberlerninest12306/Temmuz/2017-02:38589
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın komik itiraflar....:)Komikninest12306/Temmuz/2017-02:351493
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın göz yanılmaları...!Resim Kutusuninest12306/Temmuz/2017-02:345508
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Autocad,ansys,solid works,catiaYazılım,Web,Grafik,3d Tasarım ve Programlamaninest12306/Temmuz/2017-02:33940
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMEN KARTLARI İÇİN SON 2 AYUlaşımninest12306/Temmuz/2017-02:323387
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın işte yılın ödüllü fotoğrafları..Sanatsal Resimlerninest12306/Temmuz/2017-02:32674
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Abi balığa limon sıkılır mı yaKarikatürlerninest12306/Temmuz/2017-02:23710
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Mazda'dan Müthiş Konsept: ShinariTeknoloji ve Bilimninest12306/Temmuz/2017-02:22807
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın I want to pLay Game Türkiye iLe KonuşuyoR.. =)Komik Resimlerninest12306/Temmuz/2017-02:211214
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın eshot haritası (tüm otobüs hatları)Ulaşımninest12306/Temmuz/2017-02:209040
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın " Seni andığımda gonca gül tüter "Forumlu Şairlerninest12306/Temmuz/2017-02:19529
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Torbalı-Buca Arası Ulaşım İçin YardımUlaşımninest12306/Temmuz/2017-02:133452
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Satılık Orjinal Absinthe.Genelninest12306/Temmuz/2017-02:0716170
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Üniversitelilere part-time iş imkanları !İş İlanlarıninest12306/Temmuz/2017-02:063352
              Cevaplanmamış Konular Aktif Konular             

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Link Değişimi
Link Değişimi
Taksi Programı izmir   

Bu Sayfa 2,516 Saniyede Yüklendi.