Anasayfa Anasayfa >Serbest Bölge >Genel >Tartışma
  Aktif Konular Aktif Konular RSS: Çubukçu'dan 'Öğrenci Andı' Açıklaması

Reklam Oluşturun
Üniversite Öğrenci Evi

Üniversite Öğrenci Evi

Ziyaret Edin...

Çubukçu'dan 'Öğrenci Andı' Açıklaması

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 9>
Yazar
SibelCHE Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge

K.Tarihi: 06/Aralık/2008
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 1215
Tesekkür: 284
Rep: 720
Mesajın Direkt Linki Konu: Çubukçu'dan 'Öğrenci Andı' Açıklaması
    Gönderim Zamanı: 21/Mayıs/2009 Saat 22:26
Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, ilköğretim okullarında okunan öğrenci andının kaldırılmasına ilişkin tartışmalarla ilgili olarak, "Bu görüşü ben ifade etmedim. Katılıyorum demedim. Sadece tartışılabilir dedim." şeklinde konuştu

TBMM'de Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu toplantısına katılan Çubukçu, ilköğretim okullarında her sabah okunan öğrenci andının kaldırılmasının tartışmaya açılmasına yönelik tepkilerin hatırlatılması üzerine, bu konunun bir televizyon programında gündeme geldiğini hatırlattı.

Bir üniversite öğrencisinin bunun tartışılıp tartışılamayacağını sorması üzerine konunun tartışılabileceğini ifade ettiğini belirten Bakan Çubukçu, "Orada bulunan gençlere her şeyden önce tartışma kültürüne sahip olmalarını, özgürlükçü ve yeni fikirlere açık olmalarını ve birçok konuyu tartışma kültürü içinde özümsemelerini tavsiye ediyorum. O rahatlık içinde, bazı fikirler hoşumuza gitse de gitmese de, fikir özgürlüğü çerçevesi içinde ifade edilebilir. O genç de bu doğrultuda böyle bir görüş ifade etti. Bu görüşü ben ifade etmedim. Katılıyorum demedim. Sadece tartışılabilir dedim. Bu biraz da her konunun gençler tarafından özgür ortamlarda hoşumuza gitse de gitmese de tartışılabilir olduğunu ilişkin bir ifadeydi." şeklinde konuştu.

Nimet Çubukçu, "Ben orada genç bir insanın, yanında bir bakan oturuyor, her türlü fikirlerini rahat rahat bana söylemesini istedim. Öylesine özgür bir ortamda genç bir üniversite öğrencisi rahatça fikirlerini ifade ediyor ben değil." dedi.

Çubukçu, 'Bu konu şimdi tartışmaya açılmış oldu?' ifadesi üzerine, "Toplum tartışabilir. Herkes tartışabilir. Ben bir görüş oluşturduğum zaman zaten paylaşırım benim görüşüm olarak. Ben bir görüş oluşturmadım." karşılığını verdi.

Kendi kimliğini ötekinin varlığına göre konumlandırmak hastalıktır. Kimliğini yaşatman için sana bir düşman gerekiyorsa, senin kimliğin hastalıklıdır.
hasoli Açılır Kutu Gör
Forum Bağımlısı
Forum Bağımlısı
Simge

K.Tarihi: 18/Ağustos/2007
Gönderilenler: 386
Tesekkür: 65
Rep: 152
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21/Mayıs/2009 Saat 23:29
ilkokuldan askeri sistemle yetiştirilme başlıyor ha?
-Günaydın arkadaşlar!!
-SAĞOLLL!!!!

"türküm-doğruyum-çalışkanım-..."  daha ne diyeyim bilmem ki...
"ülküm yükselmek, ileri gitmektir!"  alçak ve geride kalmış bir toplumuz biz empozesi...

of bi sürü birşeyler işte...hiç sevmediğim birşey bu and meselesi.
neyzen_atlı Açılır Kutu Gör
Forum Acemisi
Forum Acemisi
Simge

K.Tarihi: 27/Mart/2009
Gönderilenler: 99
Tesekkür: 99
Rep: 293
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21/Mayıs/2009 Saat 23:55
andımızı okumat için kavga bile ederdik:D

oraya cıkmak bir statü kazandırıyordu:)

mushaf alırız bir ele,ham bir ele cam..
Geh merd-i helaliz geh merd-i haram..
En doğrusu mavi kubbenin altında..
Ne kafir-i mutlakız ne islam-ı tamam..
hayyam
lordoftitan Açılır Kutu Gör
Forum Acemisi
Forum Acemisi

K.Tarihi: 02/Eylül/2008
Gönderilenler: 0
Tesekkür: 1
Rep: 2
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22/Mayıs/2009 Saat 18:26
andımızda neyi beğenmemişler anlamadım neyi tartışacaklar çok saçma
tesekkür edenler: Musicgirl
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Simge
Tesekkür: 34
Rep: 50
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22/Mayıs/2009 Saat 18:28
Lordoftitan,andımız fazla laik sorun bu olabilir. :)
tesekkür edenler: lordoftitan
lordoftitan Açılır Kutu Gör
Forum Acemisi
Forum Acemisi

K.Tarihi: 02/Eylül/2008
Gönderilenler: 0
Tesekkür: 1
Rep: 2
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22/Mayıs/2009 Saat 20:47

yol,biliyormusun çok haklısın hemdee dehşet haklısın :)

bence en önemli sorun yani aslında tek sorun bu (tabi onlara göre)
SibelCHE Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22/Mayıs/2009 Saat 22:35

Hergün ettirilen yemin bir ilkokul çocugu için eziyetten başka birşey değil.Ayrıca bu yeminin içi çoktan boşaldı. İlkokul yıllarını düşününce bu andı şevkle okuyan hiç bir öğrenci gelmiyor gözümün önüne.Aksine söve söve and okuyan bir öğrenci topluluğu vardı.

Bu çocuklar herşeyi özünden çok sevmek zorunda değiller....biz de değildik..
Kendi kimliğini ötekinin varlığına göre konumlandırmak hastalıktır. Kimliğini yaşatman için sana bir düşman gerekiyorsa, senin kimliğin hastalıklıdır.
tesekkür edenler: sir_baracuda
er_batur Açılır Kutu Gör
Forum Bağımlısı
Forum Bağımlısı
Simge

K.Tarihi: 24/Ağustos/2008
Gönderilenler: 811
Tesekkür: 192
Rep: 351
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22/Mayıs/2009 Saat 22:35
Türklük gurur ve şuurunu çocuklara aşılama çabası bazılarını rahatsız etmiş.

Bence bu yeminden çok bu yemine karşı çıkanların vatandaşlık hakları tarışmaya açılsa yerinde olur.
"Bu memleket tarihte Türk'tü,
bugün de Türk'tür
ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.
TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR!".
Mustafa KemaL ATATÜRK
tesekkür edenler: Musicgirl
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Simge
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22/Mayıs/2009 Saat 22:39

aynen öyle sibel

biz orta 3 te iken ramazan ayında öğlenciler iftar saatine yetişsin diye ilginç bir kararla derslerimiz sabah 6 da başlardı 2003 yılı idi ve biz o soğukta (memlekette ülkenin en soğuk ili olunca) dakkalarca sırada bekler andı okuduktan sonra sınıflara geçerdik,şimdi ona eziyet demeyipte ne diyelim...
SibelCHE Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22/Mayıs/2009 Saat 22:40

Hiçbir anne baba çocugunu başkalarının dayattıgı bir ideolojiyle büyütmek zorunda değil.

Senin gurur duydugun Türklükle neden diğerleri de gurur duysun ki? Bu okullarda sadece Türk öğrenciler okumuyor.Kaldı ki bu öğrenciler okula gidiyor askeriyeye değil!
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Simge
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22/Mayıs/2009 Saat 22:42
Orjinalini yazan: er_batur

Türklük gurur ve şuurunu çocuklara aşılama çabası bazılarını rahatsız etmiş.

Bence bu yeminden çok bu yemine karşı çıkanların vatandaşlık hakları tarışmaya açılsa yerinde olur.

evet rahatsız ediyor birçok kişiyi hemde çok rahatsız varmı bi diyeceğin,
kendin diyosun "aşılama çabası"...

birçok düşüncenin yasak olduğu bir yerde bazı şeyleri insanlara baskı altında aşılamak ne kadar doğru??
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Simge
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22/Mayıs/2009 Saat 22:45
Orjinalini yazan: SibelCHE

Hiçbir anne baba çocugunu başkalarının dayattıgı bir ideolojiyle büyütmek zorunda değil.

Senin gurur duydugun Türklükle neden diğerleri de gurur duysun ki? Bu okullarda sadece Türk öğrenciler okumuyor.Kaldı ki bu öğrenciler okula gidiyor askeriyeye değil!

bırak hepsi türk olsa bile, çocukları; gözleri türklükten-milliyetçilikten başka bişey görmeyen insanlar olarak yetiştirmek ne kadar doğru bi olay...
tesekkür edenler: SibelCHE
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 9>

En Son Mesaj Yazılan Konular
Konu Forum Yazan Tarih Okunma
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın EGE Nakliyat | Maltepeİzmiregetur17/Kasım/2017-10:513120
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Kadınlar Neden Gay Erkekleri Sever?=)))Genelninest12306/Temmuz/2017-02:411841
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın şeyh izdihamı...(!)Türkiyeden Haberlerninest12306/Temmuz/2017-02:381041
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın komik itiraflar....:)Komikninest12306/Temmuz/2017-02:351967
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın göz yanılmaları...!Resim Kutusuninest12306/Temmuz/2017-02:346170
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Autocad,ansys,solid works,catiaYazılım,Web,Grafik,3d Tasarım ve Programlamaninest12306/Temmuz/2017-02:331347
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMEN KARTLARI İÇİN SON 2 AYUlaşımninest12306/Temmuz/2017-02:323694
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın işte yılın ödüllü fotoğrafları..Sanatsal Resimlerninest12306/Temmuz/2017-02:321151
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Abi balığa limon sıkılır mı yaKarikatürlerninest12306/Temmuz/2017-02:23775
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Mazda'dan Müthiş Konsept: ShinariTeknoloji ve Bilimninest12306/Temmuz/2017-02:221073
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın I want to pLay Game Türkiye iLe KonuşuyoR.. =)Komik Resimlerninest12306/Temmuz/2017-02:211289
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın eshot haritası (tüm otobüs hatları)Ulaşımninest12306/Temmuz/2017-02:209312
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın " Seni andığımda gonca gül tüter "Forumlu Şairlerninest12306/Temmuz/2017-02:19778
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Torbalı-Buca Arası Ulaşım İçin YardımUlaşımninest12306/Temmuz/2017-02:133756
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Satılık Orjinal Absinthe.Genelninest12306/Temmuz/2017-02:0717101
              Cevaplanmamış Konular Aktif Konular             

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Link Değişimi
Link Değişimi
Taksi Programı izmir   

Bu Sayfa 2,422 Saniyede Yüklendi.