Anasayfa Anasayfa >Serbest Bölge >Genel >Tartışma
  Aktif Konular Aktif Konular RSS: Çubukçu'dan 'Öğrenci Andı' Açıklaması

Reklam Oluşturun

Çubukçu'dan 'Öğrenci Andı' Açıklaması

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234 9>
Yazar
SibelCHE Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge

K.Tarihi: 06/Aralık/2008
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 1215
Tesekkür: 284
Rep: 720
Mesajın Direkt Linki Konu: Çubukçu'dan 'Öğrenci Andı' Açıklaması
    Gönderim Zamanı: 22/Mayıs/2009 Saat 22:49
Orjinalini yazan: O uzak

Orjinalini yazan: SibelCHE

Hiçbir anne baba çocugunu başkalarının dayattıgı bir ideolojiyle büyütmek zorunda değil.

Senin gurur duydugun Türklükle neden diğerleri de gurur duysun ki? Bu okullarda sadece Türk öğrenciler okumuyor.Kaldı ki bu öğrenciler okula gidiyor askeriyeye değil!

bırak hepsi türk olsa bile, çocukları; gözleri türklükten-milliyetçilikten başka bişey görmeyen insanlar olarak yetiştirmek ne kadar doğru bi olay...

Bunun yasal oldugunu düşünmüyorum şahsen.....bizim hukukçular geldiklerinde bir açıklama yaparlar artık. =))
Kendi kimliğini ötekinin varlığına göre konumlandırmak hastalıktır. Kimliğini yaşatman için sana bir düşman gerekiyorsa, senin kimliğin hastalıklıdır.
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Simge
Tesekkür: 34
Rep: 50
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22/Mayıs/2009 Saat 22:51

yok bence sorun zaten yasalardaClap

SibelCHE Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22/Mayıs/2009 Saat 22:56
Haklısın.. =)

Senelerdir doğruyum,çalışkanım diye yemin ederiz ama gel gör ki kimse sallamamış dahi..

Lafta kalmış hepsi bunca senedir. Dedik ama içi boşaldı diye
Kendi kimliğini ötekinin varlığına göre konumlandırmak hastalıktır. Kimliğini yaşatman için sana bir düşman gerekiyorsa, senin kimliğin hastalıklıdır.
GizZzeM!!! Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge

K.Tarihi: 05/Ekim/2007
Gönderilenler: 1648
Tesekkür: 117
Rep: 273
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22/Mayıs/2009 Saat 23:21

ohooo yokistan...

er_batur Açılır Kutu Gör
Forum Bağımlısı
Forum Bağımlısı
Simge

K.Tarihi: 24/Ağustos/2008
Gönderilenler: 811
Tesekkür: 192
Rep: 351
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22/Mayıs/2009 Saat 23:22

Hiçbir anne baba çocugunu başkalarının dayattıgı bir ideolojiyle büyütmek zorunda değil.

Senin gurur duydugun Türklükle neden diğerleri de gurur duysun ki? Bu okullarda sadece Türk öğrenciler okumuyor.Kaldı ki bu öğrenciler okula gidiyor askeriyeye değil!

Ne mutlü Türk'üm demeyi, varlığım Türk varlığına armağan olsun demeyi, lafın özü Türk kimliğine ideolojik bir anlam yüklemişsiniz.

Bu söylemlerden rahatsızlık duyan bir aile bu ülkede yaşama hakkına sahipse yatıp kalkıp buna dua etsin.

Bu okullarda sadece Türk öğrenciler okumuyor dediğin gibi ama okul Türk okulu.

Türk okuluna geliyorsan Türk devletinin koyduğu kurallara uymak zorundasın.
Aynı şekilde Türk ülkesinde yaşıyorsan Türk devletinin koyduğu kurallara uymak zorundasın.
Beğenmiyorsan yolun açık olsun...

"Bu memleket tarihte Türk'tü,
bugün de Türk'tür
ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.
TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR!".
Mustafa KemaL ATATÜRK
tesekkür edenler: seyid
neyzen_atlı Açılır Kutu Gör
Forum Acemisi
Forum Acemisi
Simge

K.Tarihi: 27/Mart/2009
Gönderilenler: 99
Tesekkür: 99
Rep: 293
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22/Mayıs/2009 Saat 23:24
ya sev ya terk et:):)
mushaf alırız bir ele,ham bir ele cam..
Geh merd-i helaliz geh merd-i haram..
En doğrusu mavi kubbenin altında..
Ne kafir-i mutlakız ne islam-ı tamam..
hayyam
tesekkür edenler: Musicgirl
GizZzeM!!! Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge

K.Tarihi: 05/Ekim/2007
Gönderilenler: 1648
Tesekkür: 117
Rep: 273
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22/Mayıs/2009 Saat 23:26
haydi bakalııııım :) halil ibrahim sofrasına hoş geldik hoş bulduk :)
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Simge
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22/Mayıs/2009 Saat 23:27
Orjinalini yazan: er_batur

Ne mutlü Türk'üm demeyi, varlığım Türk varlığına armağan olsun demeyi, lafın özü Türk kimliğine ideolojik bir anlam yüklemişsiniz.

Bu söylemlerden rahatsızlık duyan bir aile bu ülkede yaşama hakkına sahipse yatıp kalkıp buna dua etsin.

Aynı şekilde Türk ülkesinde yaşıyorsan Türk devletinin koyduğu kurallara uymak zorundasın.

beğenmiyorum...! sende gel kov bakalım nasıl yapıyorsun...
kimsenin babasının memleketi değil burası...
ben kurallara değil kurallar ben insan olduğum için bana uymalı, eğer uymuyorsa o zaman değiştiririm...
hasoli Açılır Kutu Gör
Forum Bağımlısı
Forum Bağımlısı
Simge

K.Tarihi: 18/Ağustos/2007
Gönderilenler: 386
Tesekkür: 65
Rep: 152
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22/Mayıs/2009 Saat 23:41
demokratik bir ülkede yaşıyoruz AGA'lar.
her görüşe saygı gerektiren bir durumdayız yani.
kimse belli bir görüşü savunmak zorunda değildir.
ülkenin adı türkiye olabilir, ama kimse türklüğüyle/ırkıyla(hele ki bu durum tartışmaya açık iken) gurur duymak zorunda değildir, ki bana bu açık bir gaflettir.
ben herhangi bir şekilde ırsal bir özelliğimle doğruluğumun belirlendiğini düşünmüyorum.tamamiyle kalbimde bitiyor iş.

saygılar.
tesekkür edenler: SibelCHE
er_batur Açılır Kutu Gör
Forum Bağımlısı
Forum Bağımlısı
Simge

K.Tarihi: 24/Ağustos/2008
Gönderilenler: 811
Tesekkür: 192
Rep: 351
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22/Mayıs/2009 Saat 23:43

ben kurallara değil kurallar ben insan olduğum için bana uymalı, eğer uymuyorsa o zaman değiştiririm...

Zamanı gelince o da olur merak etme.

Sende kuralları gel değiştir bakalım nasıl değiştiriyorun... LOL

Kurallar her insanın isteğine göre ayrı ayrı konulmaz.Millet ve devlet çıkarları neyi gerektiriyorsa kural ona göre koyulur.Tabi başta milli bir iktidar varsa.

Senin istediğin gibi bir durum olsa senden önce benim istediğim kurallar koyulurdu di mi?

1. sınıf 2. sınıf vatandaş muhabbetinden... LOL
"Bu memleket tarihte Türk'tü,
bugün de Türk'tür
ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.
TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR!".
Mustafa KemaL ATATÜRK
SibelCHE Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23/Mayıs/2009 Saat 13:01

Biraz empati kurmayı denesen nasıl olur?
Hani Amerika'dasın her sabah yurdunu,milletini özümden çok seveceğine ve varlıgını amerikan varlıgına armağan edeceğine yemin ediyorsun. Bundan hoşnut olacağını HİÇ AMA HİÇÇ sanmıyorum.  Herhalde '' Allah adamlardan razı olsun bizi ülkelerinde tutuyorlar'' demezsin!  
Bence böyle bir durumda insan haklarından bahsetmeye başlarsın!

Ben Türk okuluna gidiyorsam ya da bu devlette yaşıyorsam bana dayatılan herşeyi yapmak zorunda değilim! Zira bahsettiğin hukuk kuralları adaletli olmalıdır ki böyle konular gündeme gelmesin.

Türk dediğin adaletli olur! Türk Hukuk'u da tüm hukuklardan üstündür! Wink Hadi İyi dersler arkadaşlar

Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Simge
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23/Mayıs/2009 Saat 15:25

Zamanı gelince o da olur merak etme.

Sende kuralları gel değiştir bakalım nasıl değiştiriyorun... LOL

Kurallar her insanın isteğine göre ayrı ayrı konulmaz.Millet ve devlet çıkarları neyi gerektiriyorsa kural ona göre koyulur.Tabi başta milli bir iktidar varsa.

Senin istediğin gibi bir durum olsa senden önce benim istediğim kurallar koyulurdu di mi?

1. sınıf 2. sınıf vatandaş muhabbetinden... LOL

doğru söylüyorsun millet çıkaraları için hangisi gerekli ise o olmalı, ama şimdiki durumda millet çıkarlarını pek göremiyorum...

senin millet çıkarlarını savunup aynı zamanda bu çıkarları sağlayamayan kuralları savunman ne kadar kör olduğunu gösteriyor... haksızmıyım??

ve bende sana söyliyim, gün gelecek senin gibi gözü ırkçılıktan-milliyetçilikten başka bişey görmeyen, insanlar için hiçbirşey istemeyenlerin inadına, herkes eşit yaşayacak... bunu da böyle bil...
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234 9>

En Son Mesaj Yazılan Konular
Konu Forum Yazan Tarih Okunma
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Kadınlar Neden Gay Erkekleri Sever?=)))Genelninest12306/Temmuz/2017-02:411137
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın şeyh izdihamı...(!)Türkiyeden Haberlerninest12306/Temmuz/2017-02:38592
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın komik itiraflar....:)Komikninest12306/Temmuz/2017-02:351515
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın göz yanılmaları...!Resim Kutusuninest12306/Temmuz/2017-02:345514
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Autocad,ansys,solid works,catiaYazılım,Web,Grafik,3d Tasarım ve Programlamaninest12306/Temmuz/2017-02:33966
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMEN KARTLARI İÇİN SON 2 AYUlaşımninest12306/Temmuz/2017-02:323393
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın işte yılın ödüllü fotoğrafları..Sanatsal Resimlerninest12306/Temmuz/2017-02:32694
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Abi balığa limon sıkılır mı yaKarikatürlerninest12306/Temmuz/2017-02:23712
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Mazda'dan Müthiş Konsept: ShinariTeknoloji ve Bilimninest12306/Temmuz/2017-02:22812
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın I want to pLay Game Türkiye iLe KonuşuyoR.. =)Komik Resimlerninest12306/Temmuz/2017-02:211216
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın eshot haritası (tüm otobüs hatları)Ulaşımninest12306/Temmuz/2017-02:209045
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın " Seni andığımda gonca gül tüter "Forumlu Şairlerninest12306/Temmuz/2017-02:19546
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Torbalı-Buca Arası Ulaşım İçin YardımUlaşımninest12306/Temmuz/2017-02:133471
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Satılık Orjinal Absinthe.Genelninest12306/Temmuz/2017-02:0716219
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Üniversitelilere part-time iş imkanları !İş İlanlarıninest12306/Temmuz/2017-02:063357
              Cevaplanmamış Konular Aktif Konular             

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Link Değişimi
Link Değişimi
Taksi Programı izmir   

Bu Sayfa 2,422 Saniyede Yüklendi.