Anasayfa Anasayfa >Serbest Bölge >Genel >Tartışma
  Aktif Konular Aktif Konular RSS: Çubukçu'dan 'Öğrenci Andı' Açıklaması

Reklam Oluşturun

Çubukçu'dan 'Öğrenci Andı' Açıklaması

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 6789>
Yazar
SibelCHE Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge

K.Tarihi: 06/Aralık/2008
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 1215
Tesekkür: 284
Rep: 720
Mesajın Direkt Linki Konu: Çubukçu'dan 'Öğrenci Andı' Açıklaması
    Gönderim Zamanı: 13/Kasım/2009 Saat 01:55

kanımızda vardır

Kendi kimliğini ötekinin varlığına göre konumlandırmak hastalıktır. Kimliğini yaşatman için sana bir düşman gerekiyorsa, senin kimliğin hastalıklıdır.
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Simge
Tesekkür: 34
Rep: 50
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13/Kasım/2009 Saat 01:56
Orjinalini yazan: Anstand

Orjinalini yazan: CaNo

Ah be arkadasım nasıl bir egodur bu?

Bu artık asimile etmeyi de geçmiş ego tatminine dogru yol alıyor..

Türksün doğrusun çalışkansın baskıcısın kan dökersin yakarsın yıkarsın.. En büyük sensin türk daha ne istiyorsun?

Bir de sizlere sorarım gençler bu mastürbasyona neden alet oluyorsunuz?

Olayın ırkçılık boyutunu geçtim; orada söylenen gerçek olmayan şeylerin daha neyini savunuyorsunuz?

Türksün doğrusun diyelim hadi çok gerçeği yansıtmasada. Türksün çalışkan mısın? değilsin türk biliyorsun bunu.. En tembel milletlerin arasındasın, herkesin boyundurugu altındasın kendi kararlarının bile alamaz durumdasın.. Gerçeği yansıtıyor mu bu and Türk söyle bana?

İlla yapacaksanız bir and; "Anadoluyum ben; binlerce yıllık bir tarihin, bir kültür mozaiğinin parçasıyım.. Anadoluyum ben.." diye başlayan bir and yapın, bari kendimizi kandırırken faşist konumuna düşmeyelim..

Unutmadan artık Adem Havva yalanını da bırakın yahu sarmıyor hiç =)
İyide yazdıkalrında bir çelişki yok mu?:)

Mesela demişsin ki Türk baskıcıdır,yıkıcıdır,kan dökücüdür demişsin sonra da demişsin ki bari Anadoluluyuz falan diyinde faşist konumuna düşmeyin,zaten yazdıkalrına göre Türkler faşisttirler,bu durumda da Anadoluluyz demelerine gerek yoktur.

İyi de buradaki çelişki nerede?

Kendimizi kandırırken faşist konumuna düşmeyelim demişim değil mi?

Bunu anlamak o kadar zor olmamalı be anstand..

Yazının bütününü okudugun takdirde kendimizi kandıralım kısmının o türkler çalıskandır vs. kısmı için geçerli oldugunu anlayacaksın.. Peki ben bu andı okurken yani kendimi kandırırken türklügümü ön plana çıkarırken fasist konumuna düşmüyor muyum?

Bence düşüyorum ve oradaki demek istedigim de "olmadıgımız şeyleri okurken kendini faşist olarak nitelendirmeyen sosyalist insanları o sözle faşist konumuna düşürmemeniz.."

Umarım anlatabilmişimdir =)
Anstand Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör
Simge
Тракия!!!

K.Tarihi: 28/Ekim/2008
Gönderilenler: 4940
Tesekkür: 704
Rep: 1542
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13/Kasım/2009 Saat 01:59

Orjinalini yazan: Anstand

Ah be arkadasım nasıl bir egodur bu?

Bu artık asimile etmeyi de geçmiş ego tatminine dogru yol alıyor..

Türksün doğrusun çalışkansın baskıcısın kan dökersin yakarsın yıkarsın.. En büyük sensin türk daha ne istiyorsun?

Bir de sizlere sorarım gençler bu mastürbasyona neden alet oluyorsunuz?

Olayın ırkçılık boyutunu geçtim; orada söylenen gerçek olmayan şeylerin daha neyini savunuyorsunuz?

Türksün doğrusun diyelim hadi çok gerçeği yansıtmasada. Türksün çalışkan mısın? değilsin türk biliyorsun bunu.. En tembel milletlerin arasındasın, herkesin boyundurugu altındasın kendi kararlarının bile alamaz durumdasın.. Gerçeği yansıtıyor mu bu and Türk söyle bana?

İlla yapacaksanız bir and; "Anadoluyum ben; binlerce yıllık bir tarihin, bir kültür mozaiğinin parçasıyım.. Anadoluyum ben.." diye başlayan bir and yapın, bari kendimizi kandırırken faşist konumuna düşmeyelim..

Unutmadan artık Adem Havva yalanını da bırakın yahu sarmıyor hiç =)
İyide yazdıkalrında bir çelişki yok mu?:)

Mesela demişsin ki Türk baskıcıdır,yıkıcıdır,kan dökücüdür demişsin sonra da demişsin ki bari Anadoluluyuz falan diyinde faşist konumuna düşmeyin,zaten yazdıkalrına göre Türkler faşisttirler,bu durumda da Anadoluluyz demelerine gerek yoktur.

İyi de buradaki çelişki nerede?

Kendimizi kandırırken faşist konumuna düşmeyelim demişim değil mi?

Bunu anlamak o kadar zor olmamalı be anstand..

Yazının bütününü okudugun takdirde kendimizi kandıralım kısmının o türkler çalıskandır vs. kısmı için geçerli oldugunu anlayacaksın.. Peki ben bu andı okurken yani kendimi kandırırken türklügümü ön plana çıkarırken fasist konumuna düşmüyor muyum?

Bence düşüyorum ve oradaki demek istedigim de "olmadıgımız şeyleri okurken kendini faşist olarak nitelendirmeyen sosyalist insanları o sözle faşist konumuna düşürmemeniz.."

Umarım anlatabilmişimdir =)
Tamamdır ben başka bir yerden bakmışım konuya:)açıklama için teşekkürler.
Mér Rézas!!все хотят знать правду!!
virusizmir Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge
B.A.G.S.

K.Tarihi: 17/Eylül/2009
Bölüm: Türkçe Öğretmenliği(İÖ)
Gönderilenler: 1656
Tesekkür: 84
Rep: 180
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13/Kasım/2009 Saat 02:00
Tahtın bölüşülememesi bir ülkenin yıkılması için asıl sebep değildir. Birisi ölürse diğeri gelir başa. Karşımızda sürekli birleşen devletler vardı tarih dersi mutlaka görmüşsündür, hatırlıyorsundur. Türklerin müttefikleri yazısını pek okumadım ben. Arada Fransa, İngiltere, Rusya oluyordu ama sebeplerini ve çıkarlarını biliyorsun. Asıl amaçlarını da okumuşuzdur mutlaka. Herkesin asker olduğu bir millet Göktürkler, Hunlar evet. Karşılarında da Çin. Çin şimdiki gibi miydi acaba sorguladık mı hiç? O zamanlar da Avrupa'nın mallarını mı kopyalıyorlardı yoksa askeri gelişmişlik içerisindeler miydi? Nüfusları o zamanlarda da bizimkilerden fazlaydı. Onlarda senyörlerden, matmazellerden oluşan bir millet değil ve ''hükümdarları için canlarını feda etmek zorunda olmaları'' gibi bir anlayış içinde orduları var.
Manitaya olan sevdamız aşksa armaya olan sevdamız ibadettir..!
SéMt-i âLâ BUCA!!!
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Simge
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13/Kasım/2009 Saat 02:01
600 yıl sizlere uzun bir süre gibi gelebilir gençler.. Ama öyle değil.. 600 yılda Osmanlı kaç yıl gerçekten dünyayı titreten bir devletti? 600 yıl gerçekten o kadar uzun bir süre değil anlayacaksınız bunu..

Ayrıca buu cumhuriyet olayını başka konu açın orda konusalım burada konuyu daha fazla dagıtmaya gerek yok..

Zaten forumda binlerce defa anlattım bunları eski konulardan birini devam ettirin veya yeni konu açın konuşalım..

Ayrıca birşeyin miladı bizim arkadas arasında kullandıgımız bir deyimdir sizlerin anlaması için yazmadım..
yasakbölge Açılır Kutu Gör
Mod Asistanı
Mod Asistanı
Simge
Ege Üniversitesi

K.Tarihi: 01/Eylül/2009
Gönderilenler: 2333
Tesekkür: 137
Rep: 321
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13/Kasım/2009 Saat 02:02
benim merak ettiğim burada faşist kelimesinin anlamını biliyor muyuz..? faşistlik nedir bilmeyenler var aramızda sanırım....ama tavsiyem kelimelerin ((tabirlerin)) anlamını öğrenebilmek ....tam anlamıyla kavramadan yanlış yerde yanlış kelime kullanmamak..

?kendi tarihimle övünmek faşizm değildir....tarihine sahip çıkmayan millet de ULU ÖNDER ATATÜRK'ÜN dediği gibi yok olmaya mahkumdur...ki allaha şükür tarihimizde  utanılacak hiç bir olay da yoktur...

*NOT: yıkılma dönemi diye geçen dönemdeosmanlının yaptıklarına bakmanız yeterli olacaktır..

Ege Üniversitesi
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Simge
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13/Kasım/2009 Saat 02:07
600 yıla az dedin ya Allah cezanı vermesin ya :D saçmalıyorsun işte kabul et 600 yıl azsa diğerleri hiçbir şey demektir neyse muhabbetinizi doyum olmaz ben kaçar :D
SibelCHE Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge

K.Tarihi: 06/Aralık/2008
Gönderilenler: 1215
Tesekkür: 284
Rep: 720
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13/Kasım/2009 Saat 02:07
bu ilkokul muhabbeti ne bea
Kendi kimliğini ötekinin varlığına göre konumlandırmak hastalıktır. Kimliğini yaşatman için sana bir düşman gerekiyorsa, senin kimliğin hastalıklıdır.
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge
B.A.G.S.

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13/Kasım/2009 Saat 02:08
Benim yazdıklarımı mı kastediyorsun Oddo'nunkileri mi?
SéMt-i âLâ BUCA!!!
yasakbölge Açılır Kutu Gör
Mod Asistanı
Mod Asistanı
Simge
Ege Üniversitesi

K.Tarihi: 01/Eylül/2009
Gönderilenler: 2333
Tesekkür: 137
Rep: 321
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13/Kasım/2009 Saat 02:09

600 yıl sizlere uzun bir süre gibi gelebilir gençler.. Ama öyle değil.. 600 yılda Osmanlı kaç yıl gerçekten dünyayı titreten bir devletti? 600 yıl gerçekten o kadar uzun bir süre değil anlayacaksınız bunu..

Ayrıca buu cumhuriyet olayını başka konu açın orda konusalım burada konuyu daha fazla dagıtmaya gerek yok..

Zaten forumda binlerce defa anlattım bunları eski konulardan birini devam ettirin veya yeni konu açın konuşalım..

Ayrıca birşeyin miladı bizim arkadas arasında kullandıgımız bir deyimdir sizlerin anlaması için yazmadım..

bana başka bir devlet gözter 600 yıl yaşamış,600 yıl boyunca dünya tarafından çekinilen,korkulan bir devlet...600 yıl küçümsenecek bir zaman aralığı değil...

*ben de fazla uzatmak istemiyorum..600 yılı küçümsemek hangi akla mantığa uygundur onu da bilmiyorum...

NOT:burası bir fforum sitesi...kelimeleri kendi arjkadaşlarınla kullandığın şekilde deiğil de herkesin anlayacağı şekilde yazarsan sevinirim..((ki deiğini de pek inanmadım açıkcası=((kendi düşüncem))))

sadece öneri...

Ege Üniversitesi
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Simge
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13/Kasım/2009 Saat 02:14
Bu forum sitesi zaten benim arkadas ortamım o yüzden kullandıgım keilmeleri pek özenle seçmiyorum sizler zamanla alışırsınız.. Anlayan çıkar beni..

600 yıl olayına gelince yine aynı şeyi tekrarlıyorum kaç yıl dünyayı titreten bir devletti?

Ayrıca Osmanlıyı da Türk olarak nitelendirmeyin..
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge
B.A.G.S.

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13/Kasım/2009 Saat 02:14
Kim siliyor yav yazdığımı :) Sibelche?
SéMt-i âLâ BUCA!!!
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 6789>

En Son Mesaj Yazılan Konular
Konu Forum Yazan Tarih Okunma
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Kadınlar Neden Gay Erkekleri Sever?=)))Genelninest12306/Temmuz/2017-02:411137
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın şeyh izdihamı...(!)Türkiyeden Haberlerninest12306/Temmuz/2017-02:38592
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın komik itiraflar....:)Komikninest12306/Temmuz/2017-02:351515
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın göz yanılmaları...!Resim Kutusuninest12306/Temmuz/2017-02:345514
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Autocad,ansys,solid works,catiaYazılım,Web,Grafik,3d Tasarım ve Programlamaninest12306/Temmuz/2017-02:33966
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMEN KARTLARI İÇİN SON 2 AYUlaşımninest12306/Temmuz/2017-02:323393
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın işte yılın ödüllü fotoğrafları..Sanatsal Resimlerninest12306/Temmuz/2017-02:32694
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Abi balığa limon sıkılır mı yaKarikatürlerninest12306/Temmuz/2017-02:23712
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Mazda'dan Müthiş Konsept: ShinariTeknoloji ve Bilimninest12306/Temmuz/2017-02:22812
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın I want to pLay Game Türkiye iLe KonuşuyoR.. =)Komik Resimlerninest12306/Temmuz/2017-02:211216
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın eshot haritası (tüm otobüs hatları)Ulaşımninest12306/Temmuz/2017-02:209045
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın " Seni andığımda gonca gül tüter "Forumlu Şairlerninest12306/Temmuz/2017-02:19546
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Torbalı-Buca Arası Ulaşım İçin YardımUlaşımninest12306/Temmuz/2017-02:133471
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Satılık Orjinal Absinthe.Genelninest12306/Temmuz/2017-02:0716219
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Üniversitelilere part-time iş imkanları !İş İlanlarıninest12306/Temmuz/2017-02:063357
              Cevaplanmamış Konular Aktif Konular             

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Link Değişimi
Link Değişimi
Taksi Programı izmir   

Bu Sayfa 2,344 Saniyede Yüklendi.