Anasayfa Anasayfa >Serbest Bölge >Güncel >Türkiyeden Haberler
  Aktif Konular Aktif Konular RSS: 'Askerler köyü bastı, evleri ateşe verdi, yakınlar

Reklam Oluşturun
Üniversite Öğrenci Evi

Üniversite Öğrenci Evi

Ziyaret Edin...

'Askerler köyü bastı, evleri ateşe verdi, yakınlar

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12
Yazar
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Simge
Tesekkür: 34
Rep: 50
Mesajın Direkt Linki Konu: 'Askerler köyü bastı, evleri ateşe verdi, yakınlar
    Gönderim Zamanı: 23/Temmuz/2009 Saat 15:55
Orjinalini yazan: _aycha_

bi şey sorcam ya bu ortadan kaybolan korucular masum falan mıymış?? yani benim askerim sırf psikopatlık olsun diye mi uğraşmış onlarla?! ya da şöyle sorayım bu vatanı korumak için canını veren askerlerimizin, yarbayımın, kalkıp da durup dururken masum insanları dövmesi, işkence yapması, hamile kadını dövüp de çocuğunu düşürmesini sağlaması sizce mümkün müdür??? bu size ne kadar inandırıcı gelmektedir???

bayağı bi inandırıcı geliyor, olmamış şeyler değil çünkü,

küçükken ( 1993-94 falan) böyle olaylar yaşadığımız bölgede sık sık olurdu,

hatta bi defasında bi köy yakıldı, köylüler helikopterle gelip köyü yaktıklarını söylemişlerdi,
tansu çiller de, o hel,kopter pkk nın helikopteri demiştiLOL
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Simge
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23/Temmuz/2009 Saat 15:58

zaten o dönemde asker bunları yaparken vatana hizmet ettiğini sanıyordu,

ama yanıldı işte hizmet yapmıyormuş demekki...
_aycha_ Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge

K.Tarihi: 08/Mart/2008
Bölüm: Türkçe Öğretmenliği(İÖ)
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 1205
Tesekkür: 165
Rep: 417
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23/Temmuz/2009 Saat 16:09
Orjinalini yazan: Uzak

bi şey sorcam ya bu ortadan kaybolan korucular masum falan mıymış?? yani benim askerim sırf psikopatlık olsun diye mi uğraşmış onlarla?! ya da şöyle sorayım bu vatanı korumak için canını veren askerlerimizin, yarbayımın, kalkıp da durup dururken masum insanları dövmesi, işkence yapması, hamile kadını dövüp de çocuğunu düşürmesini sağlaması sizce mümkün müdür??? bu size ne kadar inandırıcı gelmektedir???

bayağı bi inandırıcı geliyor, olmamış şeyler değil çünkü,

küçükken ( 1993-94 falan) böyle olaylar yaşadığımız bölgede sık sık olurdu,

hatta bi defasında bi köy yakıldı, köylüler helikopterle gelip köyü yaktıklarını söylemişlerdi,
tansu çiller de, o hel,kopter pkk nın helikopteri demiştiLOL

tansu çiller dedin mi orda durcaksın uzak =D o kadın her şeyi söyleyebilir, her türlü kelimeyi yanlış kurabilir, yapar yani normaldir LOL "halüsüyüz, halüsülüyüz, hanüsülüz" tadındaki konuşması geldi şimdi aklıma, halbuki söylemek istediği 'halüsinasyon'du LOL
Arkadaşlar!
Dışarıda bir şeyler oluyor farkında mısınız??
Uykuda olanları sarsın, uyandırın. Herkese söyleyin, yakında ışıklar kesilebilir.
Karanlıkta ne yapacaksınız???
Yılmaz GÜNEY
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Simge
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23/Temmuz/2009 Saat 16:11
LOL
SibelCHE Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge

K.Tarihi: 06/Aralık/2008
Gönderilenler: 1215
Tesekkür: 284
Rep: 720
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23/Temmuz/2009 Saat 16:25
Olayın askeri yargıya bırakılması konusunda ısrar edilmesi bile şüphe uyandırmalı.
Kendi kimliğini ötekinin varlığına göre konumlandırmak hastalıktır. Kimliğini yaşatman için sana bir düşman gerekiyorsa, senin kimliğin hastalıklıdır.
Anstand Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör
Simge
Тракия!!!

K.Tarihi: 28/Ekim/2008
Gönderilenler: 4940
Tesekkür: 704
Rep: 1542
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23/Temmuz/2009 Saat 16:31

İşin açıkçası şu an ben inanmıyorum ama illa bu demek değildir ki olmadı,kendim inanmıyorum ama buyun kapıları kapatmadım kesin yoktur demiyorum,öte yandan atılan iddialara gelince köylülerin İrandan uyuşturucu alıp pkk ya finansal destekte yardım ettikleri saptanmış.Bunlar da ne kadar doğrudur bilemem.
Mér Rézas!!все хотят знать правду!!
by_jeem!!! Açılır Kutu Gör
Forum Kurdu
Forum Kurdu
Simge

K.Tarihi: 25/Ağustos/2008
Gönderilenler: 2959
Tesekkür: 699
Rep: 1681
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23/Temmuz/2009 Saat 16:44
33 kurşun şiirinin hikayesini hatırlatırım..kaçakçıları kursuna dizmişlerdi..hiç sorgusuz sualsiz..
YA SEV YA BADABA DU!!!
Anstand Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör
Simge
Тракия!!!

K.Tarihi: 28/Ekim/2008
Gönderilenler: 4940
Tesekkür: 704
Rep: 1542
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23/Temmuz/2009 Saat 16:49
Orjinalini yazan: by_jeem!!!

33 kurşun şiirinin hikayesini hatırlatırım..kaçakçıları kursuna dizmişlerdi..hiç sorgusuz sualsiz..
Ya aynı şekil de Gülü Konak ta var,lakin diğer tarafında uydurdugu kendi yapıpta üzerine alınmadı olaylarda var,onunj için kesin konusmak istemiyorum ben:)
Mér Rézas!!все хотят знать правду!!
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Simge
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23/Temmuz/2009 Saat 16:52

ya bide şuna çok kafam takılır;

PKK şiddet uygulayıp, karakol bastığında, yada silahlanıp dağa çıktığında
hiç kiimse buna bir sebep aramıyor,neden çıktılar demiyor,
dedikleri tek şey kalıplaşmış, terörist, vatan bölünmez lafları ..vs...vs...

ama devlet bir köyü basıp insanlarını ölldürdüğünde yada birilerine işkence ettiğinde hep bir bahane buluyor insanımız,
işte eroin satıp PKK için maddi destek oluyorlardı,
işte PKK militanlarına yardım yataklık ediyorlardı...vs...vs...

bende sormak istiyorum;

PKK dağa ortada sebep yokken çıktı diyelim, o zaman devlette sebepsiz öldürmüş olabilir köylüleri, yada sebepsiz işkenceler yapmış olabilir..

yani neden PKK öldürdüğünde hep suçlu oluyorda devlet öldürdüğünde hep devlete haklı nedenler bulunmaya çalışılıyor...

devlet o kadar temizmi yani?? çok merak ediyorum, hiç toz kondurulmuyor çünkü..

Düzenleyen Uzak - 23/Temmuz/2009 Saat 16:53
tesekkür edenler: özge47
SibelCHE Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge

K.Tarihi: 06/Aralık/2008
Gönderilenler: 1215
Tesekkür: 284
Rep: 720
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23/Temmuz/2009 Saat 17:08

Çünkü devletin nihai amacı buydu. Halkı öyle uyuşturdular ki adam '' ben bölücü değilim'' diye sendikaya bile üye olmuyor.

Kendi kimliğini ötekinin varlığına göre konumlandırmak hastalıktır. Kimliğini yaşatman için sana bir düşman gerekiyorsa, senin kimliğin hastalıklıdır.
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Simge
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23/Temmuz/2009 Saat 17:27
Biz de inanmıyoruz ya da inanmak istemiyoruz.Bekliyoruz vicdanları...Onlar da bir bir açıga cıkıyor.Eger bir kadın terörist bıle olsa bedelını bebegı ile odememeli.Eger kı vatansever askerımız bunu vatanı korumak adına yapıyorsa kusura bakmayın bu vatan benım degıl ve bu vatanı sozde koruyanlar da yasal teröristten başka birsey degıl. 
Misafir Açılır Kutu Gör
Misafir
Misafir
Simge
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23/Temmuz/2009 Saat 17:33

sadece senin için değil yol, gerçekte öyle zaten...

onların zihnine birşeyler yerleşmiş,
vatana toprak gözüyle bakıyorlar, ve o toprak için hem ölüyorlar hem öldürüyorlar, vatan bölünmez diyorlar,

halbuki bilmiyorlar ki, vatanın toprak olmadığını, yada vatan bölünmez derken yaptıklarının  nasılda vatanı böldüğünü ikiye ağırdığını ve yaşanmaz hale getirdiğini...
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12

En Son Mesaj Yazılan Konular
Konu Forum Yazan Tarih Okunma
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın EGE Nakliyat | Maltepeİzmiregetur17/Kasım/2017-10:513138
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Kadınlar Neden Gay Erkekleri Sever?=)))Genelninest12306/Temmuz/2017-02:411845
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın şeyh izdihamı...(!)Türkiyeden Haberlerninest12306/Temmuz/2017-02:381042
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın komik itiraflar....:)Komikninest12306/Temmuz/2017-02:351971
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın göz yanılmaları...!Resim Kutusuninest12306/Temmuz/2017-02:346170
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Autocad,ansys,solid works,catiaYazılım,Web,Grafik,3d Tasarım ve Programlamaninest12306/Temmuz/2017-02:331347
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMEN KARTLARI İÇİN SON 2 AYUlaşımninest12306/Temmuz/2017-02:323694
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın işte yılın ödüllü fotoğrafları..Sanatsal Resimlerninest12306/Temmuz/2017-02:321151
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Abi balığa limon sıkılır mı yaKarikatürlerninest12306/Temmuz/2017-02:23776
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Mazda'dan Müthiş Konsept: ShinariTeknoloji ve Bilimninest12306/Temmuz/2017-02:221073
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın I want to pLay Game Türkiye iLe KonuşuyoR.. =)Komik Resimlerninest12306/Temmuz/2017-02:211289
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın eshot haritası (tüm otobüs hatları)Ulaşımninest12306/Temmuz/2017-02:209312
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın " Seni andığımda gonca gül tüter "Forumlu Şairlerninest12306/Temmuz/2017-02:19779
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Torbalı-Buca Arası Ulaşım İçin YardımUlaşımninest12306/Temmuz/2017-02:133756
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Satılık Orjinal Absinthe.Genelninest12306/Temmuz/2017-02:0717102
              Cevaplanmamış Konular Aktif Konular             

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Link Değişimi
Link Değişimi
Taksi Programı izmir   

Bu Sayfa 2,375 Saniyede Yüklendi.