Anasayfa Anasayfa >İzmir >Ulaşım
  Aktif Konular Aktif Konular RSS: ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMEN KARTLARI İÇİN SON 2 AY

Reklam Oluşturun
Üniversite Öğrenci Evi

Üniversite Öğrenci Evi

Ziyaret Edin...

ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMEN KARTLARI İÇİN SON 2 AY

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
yasakbölge Açılır Kutu Gör
Mod Asistanı
Mod Asistanı
Simge
Ege Üniversitesi

K.Tarihi: 01/Eylül/2009
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 2333
Tesekkür: 137
Rep: 321
Mesajın Direkt Linki Konu: ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMEN KARTLARI İÇİN SON 2 AY
    Gönderim Zamanı: 14/Kasım/2009 Saat 23:41
“ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMEN KARTLARI İÇİN SON 2 AY”

Eski öğrenci ve öğretmen kartları, yıl sonunda yürürlükten kalkıyor. ESHOT Genel Müdürlüğü, yeni kart için başvurmakta geç kalacak öğrenci ve öğretmenlerin indirimden yararlanamayacağı uyarısında bulunuyor.

ESHOT Genel Müdürlüğü, geçtiğimiz aydan itibaren, öğrenci ve öğretmen kartları ile Kentkart’ın ayrı ayrı kullanılmasını ortadan kaldırmak amacıyla, birleştirilmiş kişisel kartları hizmete soktu. Yeni kartlar ile öğrenci ve öğretmen kartları “kişiye özel” olarak hazırlanan Kentkart’ta birleştirildi. Yeni kartlar için başvurular 1,5 ay önce başladı. Tüm öğrenci ve öğretmenler için yeni kart hazırlanması işinin uzun bir süreyi kapsayacağını dikkate alan ESHOT Genel Müdürlüğü yetkilileri, afişlerle ve çeşitli duyurularla ilgili tüm kesimleri geç kalınmadan başvuru yapılması konusunda uyardı. Ancak bu yıl 200 bin kişinin kart talep etmesi beklenirken, geride kalan 1,5 aylık sürede yalnızca 4 bin başvuru yapılması, önümüzdeki günler için sıkışıklık yaşanacağı endişesi doğurdu.

Tek kart uygulamasının 1 Ocak 2010 tarihinden itibaren başlayacağını ve kart değişimi için sadece 2 aylık bir süre kaldığını belirten ESHOT yetkilileri, kart basım işlemlerinin zaman aldığını, son günlere kadar bu tempo sürdüğü takdirde sıkıntı yaşanacağını dile getirdi.  ESHOT açıklamasında, başvuru için son günleri bekleyenlerin, yoğunluk nedeniyle basım işleminin yetiştirilememesi durumunda, öğrenci ve öğretmen indiriminden yararlanamayacağı uyarısı da yapıldı.

Ege Üniversitesi
virusizmir Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge
B.A.G.S.

K.Tarihi: 17/Eylül/2009
Bölüm: Türkçe Öğretmenliği(İÖ)
Gönderilenler: 1656
Tesekkür: 84
Rep: 180
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14/Kasım/2009 Saat 23:56
Yaptırsak mı napsak :) Kalacağız ortada yoksa.
Manitaya olan sevdamız aşksa armaya olan sevdamız ibadettir..!
SéMt-i âLâ BUCA!!!
Mod Asistanı
Mod Asistanı
Simge
Ege Üniversitesi

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15/Kasım/2009 Saat 00:01
valla ben yaptıralı çok oldu...o yüzden benim açımdan no problem:D

Ege Üniversitesi
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge
B.A.G.S.

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15/Kasım/2009 Saat 00:08
Ne istiyorlar yaptırırken peki?
SéMt-i âLâ BUCA!!!
Mod Asistanı
Mod Asistanı
Simge
Ege Üniversitesi

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15/Kasım/2009 Saat 00:09
bankaya 10 lira yatıracaksın...kartın basılınca da dekontla,öğrenci belgesiyle ve kiimlikle eshot şube müdürlüğüne gidip alacaksın...

Ege Üniversitesi
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge
B.A.G.S.

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15/Kasım/2009 Saat 00:19
pufff uğraş dur kentkartın suyu çıktı sanki :) hangi banka onu da söyle bari :) hesap numarası falan hani.
SéMt-i âLâ BUCA!!!
Mod Asistanı
Mod Asistanı
Simge
Ege Üniversitesi

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15/Kasım/2009 Saat 00:21
SANA AYRINTILI BİLGİ VEREYİM EN İYİSİ....:p:d

ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMEN İNDİRİMLİ ULAŞIM KARTI BİREYSEL BAŞVURULARI

2009 – 2010 eğitim döneminde toplu ulaşımda “kişiye özel” elektronik öğrenci-öğretmen kartları geçerli olacak olup, 01/01/2010 tarihe kadar kişiye özel elektronik kart almayanlar indirimli tarifeden yararlanamayacaklardır.

Resmi ve özel Örgün Eğitim Kurumlarında kayıtlı olup, eğitim alan öğrenciler, Açık İlköğretim ve Açık Öğretim Lisesi öğrencileri, Üniversite öğrencileri ile Açık Öğretim Fakültesi öğrencileri indirimli toplu taşım kartı alma hakkına sahiptir.

Kadrosu öğretmen ve müfettiş olan fiilen görev yapan ve okullarda yönetim görevi alanlar Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerinde öğretmenlik yapanlara kadrolu/bakanlık sözleşmeli(4/B)ve tam zamanlı olarak görev yapan öğretmenler; indirimli toplu ulaşım kartı alma hakkına sahiptir.

GİH veya YH sınıfında görev yapan MEB personeli, ücretli öğretmen, vekil öğretmen, usta öğretici,kadrosu öğretmen ve müfettiş olup da fiilen görev yapmayanlar,özel okulda görev yapan öğretmenler,Üniversite Öğretim görevlileri ile Büyükşehir Belediyesi sınırları dışında okullarda görev yapan öğretmenler indirimli toplu ulaşım kartından yararlanamazlar.

Açıköğretim Fakültesi öğrencilerinden 2 yıllıklar 4 yıl, 4 yıllıklar 7 yıl öğrenci haklarından faydalanır.

Yukarıda belirtilen şartları taşıyıp da İndirimli Öğrenci ve öğretmen toplu ulaşım kartı almak isteyen öğrenci ve öğretmenler aşağıdaki şartları yerine getirmek zorundadır.

ÖĞRENCİLER İÇİN

1. Vakıflar Bankasının herhangi bir şubesinden masrafsız ve havale ücreti ödemeden Eshot Genel Müdürlüğü’nün açmış olduğu KURUM TAHSİLAT HESABINA kart ücreti olan 10 TL. yatırılacaktır.
  2. Dekontda T.C Kimlik numarası belirtilecektir.
  3. Başvuru sahibi, kart bedelini bankaya yatırmasından ancak 1 iş günü sonra internet sayfamızdan giriş yapabilecektir.
  4. Kart alacak öğrencilerin son 6 ay içerisinde çekilmiş vesikalık fotoğrafları jpg dosyası olarak internet sayfamızdaki başvuru formuna kaydedilecektir.
    Fotoğraf ölçüleri;
    Genişlik: 75 px(pixel)’den küçük olmamalı
    Yükseklik: 103 px(pixel)’den küçük olmamalı
    Çözünürlük: 72 DP(pixel/inch)olmalı ve 500 KB aşmamalı
  5. Banka Dekontu kart teslim alınıncaya kadar saklanacaktır.
  6. Ulaşım Kartları Şube Müdürlüğü tarafından gerekli inceleme yapıldıktan sonra kart düzenlenecektir.
  7. Başvuru sahipleri kartlarının basılıp,basılmadığını www.eshot.gov.tr Adresinden takip edebileceklerdir.
  8. Kartların basıldığı bilgisini alan başvuru sahipleri kart numaralarını not alarak en geç 2 gün içinde Ulaşım Kartları Şube Müdürlüğü’nden kartları teslim alınmalıdır. Kart numaralarını ibraz etmeyenlere kart teslimi yapılamayacaktır.

ÖĞRETMENLER İÇİN

1. Vakıflar Bankasının herhangi bir şubesindenmasrafsız ve havale ücreti ödemeden Eshot Genel Müdürlüğü’nün açmış olduğu KURUM TAHSİLAT HESABINA kart ücreti olan 20 TL. yatırılacaktır.
  2. Dekontda T.C Kimlik numarası belirtilecektir.
  3. Başvuru sahibi, kart bedelini bankaya yatırmasından ancak 1 iş günü sonra internet sayfamızdan giriş yapabilecektir.
  4. Kart alacak öğretmenlerin son 6 ay içerisinde çekilmiş vesikalık fotoğrafları jpg dosyası olarak internet sayfamızdaki başvuru formuna kaydedilecektir.
    Fotoğraf ölçüleri;
    Genişlik: 75 px(pixel)’den küçük olmamalı
    Yükseklik: 103 px(pixel)’den küçük olmamalı
    Çözünürlük: 72 DP(pixel/inch)olmalı ve 500 KB aşmamalı
  5. Banka Dekontu kart teslim alınıncaya kadar saklanacaktır.
  6. Ulaşım Kartları Şube Müdürlüğü tarafından gerekli inceleme yapıldıktan sonra kart düzenlenecektir.
  7. Başvuru sahipleri kartlarının basılıp,basılmadığını www.eshot.gov.tr Adresinden takip edebileceklerdir.
  8. Kartların basıldığı bilgisini alan başvuru sahipleri kart numaralarını not alarak en geç 2 gün içinde Ulaşım Kartları Şube Müdürlüğü’nden kartları teslim alınmalıdır. Kart numaralarını ibraz etmeyenlere kart teslimi yapılamayacaktır.

KART TESLİMİNDE İSTENEN BELGELER

ÖĞRETMENLER İÇİN İSTENEN BELGELER

1. Banka Dekontunun ASLI
  2. Okul tarafından yazılan üst yazı(talep yazısı)
  3. İlsis veri tabanından alınan imzalı ve onaylı "Hizmet Belgesi"
  4. 4/B sözleşmeli öğretmenlerden 2010 yılına ait sözleşmesinin ASLI GİBİDİR onaylı fotokopisi

ÖĞRENCİLER İÇİN İSTENEN BELGELER

1. Öğrenci tanıtım kartında dönem belirtilmiş ise (2009-2010) öğrenci kartı aslı ve fotokopisi, belirtilmemiş ise Öğrenci belgesi ASLI.
  2. Banka Dekontunun ASLI

NOT:
-Kartların zayi edilmesi, çalınması ve yıpranması durumunda VAKIFLAR BANKASINA kesinlikle para yatırılmayacak, Ulaşım Kartları Şube Müdürlüğü’ne şahsen başvuru yapılarak tekrar kart alınabilecek
-Zayi Kart bedeli Öğrenci kartı için 20 TL, Öğretmen kartı için 40 TL’dir.
-Kartların çalınması ve zayi olması durumlarında en geç 5 iş günü içerisinde Ulaşım Kartları Şube Müdürlüğü’ne şahsen bildirimde bulunularak kartların kullanıma kapatılması gerekmektedir.5 iş günü içerisinde bildirimde bulunulmayıp da başkası tarafından kullanılırken el konulan kartlar sistemden kapatılacak ve yasal işlem yapılacaktır.
-Yanlış beyanda bulunanlar ve yanıltıcı belge düzenleyenler hakkında yasal işlem yapılacaktır. Bu tür olaylarda kart bedeli iadesi yapılmaz.

http://www.eshot.gov.tr/ogrencikart.aspx((BURAYA GİR VE BİR ADET DE VESİKALIK FOTO YÜKLE..)))

Ege Üniversitesi
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge
B.A.G.S.

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15/Kasım/2009 Saat 00:24
Sağolasın. Kısa zamanda halletmek lazım.
SéMt-i âLâ BUCA!!!
Mod Asistanı
Mod Asistanı
Simge
Ege Üniversitesi

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15/Kasım/2009 Saat 00:25
bence de sitede uyarı yapmışlar zaten son zamana bırakmayın kalırsınız ortada diye..

Ege Üniversitesi
alex_xxx Açılır Kutu Gör
Forum Yenisi
Forum Yenisi

K.Tarihi: 19/Kasım/2009
Gönderilenler: 0
Tesekkür: 0
Rep: 0
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19/Kasım/2009 Saat 13:30
Arkadaşlar bu jpg dosyası dediği ne oluyor benim fotoğrafçıdan aldığım vesikalık fotoğrafım (kağıda basılı şekilde)  var onumu bilgisayara  yükleyip jpg dosyası yapacağım yoksa dijital fotograf makinasından mı çekineceğim bunu çözemedim lütfen yardım edinnnnn...Smile
Mod Asistanı
Mod Asistanı
Simge
Ege Üniversitesi

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19/Kasım/2009 Saat 22:37
Orjinalini yazan: alex_xxx

Arkadaşlar bu jpg dosyası dediği ne oluyor benim fotoğrafçıdan aldığım vesikalık fotoğrafım (kağıda basılı şekilde)  var onumu bilgisayara  yükleyip jpg dosyası yapacağım yoksa dijital fotograf makinasından mı çekineceğim bunu çözemedim lütfen yardım edinnnnn...Smile

dostum vesikalık foto yükleyeceksin..dijitalden çekilenlerin boyuntu büyük olduğundan zaten yüklenmez...((bu arada vesikalığını da scanerden taratarak koyabilirsin..ben öle yaptım çünkü))

Ege Üniversitesi
alex_xxx Açılır Kutu Gör
Forum Yenisi
Forum Yenisi

K.Tarihi: 19/Kasım/2009
Gönderilenler: 0
Tesekkür: 0
Rep: 0
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19/Kasım/2009 Saat 22:51
dostum cevabın için çok saol ne yapacağımı anladımm ama beniim pc deki fotografların uzantıları hep jpeg bu olmazmı orda jpg istiyorlar yoksa ikisi de aynımı....
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>

En Son Mesaj Yazılan Konular
Konu Forum Yazan Tarih Okunma
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın EGE Nakliyat | Maltepeİzmiregetur17/Kasım/2017-10:513599
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Kadınlar Neden Gay Erkekleri Sever?=)))Genelninest12306/Temmuz/2017-02:411868
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın şeyh izdihamı...(!)Türkiyeden Haberlerninest12306/Temmuz/2017-02:381046
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın komik itiraflar....:)Komikninest12306/Temmuz/2017-02:351983
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın göz yanılmaları...!Resim Kutusuninest12306/Temmuz/2017-02:346180
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Autocad,ansys,solid works,catiaYazılım,Web,Grafik,3d Tasarım ve Programlamaninest12306/Temmuz/2017-02:331350
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMEN KARTLARI İÇİN SON 2 AYUlaşımninest12306/Temmuz/2017-02:323699
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın işte yılın ödüllü fotoğrafları..Sanatsal Resimlerninest12306/Temmuz/2017-02:321152
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Abi balığa limon sıkılır mı yaKarikatürlerninest12306/Temmuz/2017-02:23779
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Mazda'dan Müthiş Konsept: ShinariTeknoloji ve Bilimninest12306/Temmuz/2017-02:221079
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın I want to pLay Game Türkiye iLe KonuşuyoR.. =)Komik Resimlerninest12306/Temmuz/2017-02:211291
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın eshot haritası (tüm otobüs hatları)Ulaşımninest12306/Temmuz/2017-02:209320
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın " Seni andığımda gonca gül tüter "Forumlu Şairlerninest12306/Temmuz/2017-02:19783
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Torbalı-Buca Arası Ulaşım İçin YardımUlaşımninest12306/Temmuz/2017-02:133757
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Satılık Orjinal Absinthe.Genelninest12306/Temmuz/2017-02:0717157
              Cevaplanmamış Konular Aktif Konular             

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Link Değişimi
Link Değişimi
Taksi Programı izmir   

Bu Sayfa 2,453 Saniyede Yüklendi.