Anasayfa Anasayfa >Serbest Bölge >Güncel
  Aktif Konular Aktif Konular RSS: LABORATUVAR YÖNETİMİ AKREDİTASYON EĞİTİMİ

Reklam Oluşturun

LABORATUVAR YÖNETİMİ AKREDİTASYON EĞİTİMİ

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
iema Açılır Kutu Gör
Forum Yenisi
Forum Yenisi

K.Tarihi: 07/Ağustos/2014
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 7
Tesekkür: 0
Rep: 0
Mesajın Direkt Linki Konu: LABORATUVAR YÖNETİMİ AKREDİTASYON EĞİTİMİ
    Gönderim Zamanı: 26/Ocak/2016 Saat 18:09
LABORATUVAR YÖNETİMİ AKREDİTASYON EĞİTİMİ
2 Eğitim / 4 Sertifika

Önkayıt Formu : http://goo.gl/IcPFZW

– ISO 17025 : 2012 Deney ve Kalibrasyon Laboratuvarlarının Akreditasyonu Uygulama Eğitimi
– ISO 17025 : 2012 Deney ve Kalibrasyon Laboratuvarlarının Akreditasyonu İç Denetçi Eğitimi

Eğitim Tarihi : 6 / 7 Şubat – 09:30 / 17:30

Eğitim Yeri
İSTANBUL : Büyükdere Cad. Eski Osmanlı Sok. Dilan Sitesi A Blok Kat:4 D:8 Mecidiyeköy / İstanbul

İZMİR : Smart Hotel
Fevzipaşa Bulvarı No: 153 Çankaya / İzmir 

Eğitim İçeriği :

1 - ISO 17025 : 2012 (Deney ve Kalibrasyon Laboratuvarlarının Akreditasyonu)

Standard, esas itibariyle, deney veya kalibrasyon çalışmalarını yeterli hale getirmek ve bu kapsamda akredite olmak isteyen laboratuvarlar için geliştirilmiştir. ISO/IEC 17025, bu yönüyle, laboratuvarın doğru ve güvenilir sonuçlar elde etmesi için uyması gereken şartları kapsamaktadır. Ancak bununla yetinmemekte, müşteri ihtiyacının zamanında, doğru ve tam olarak karşılanabilmesi için laboratuvar hizmetini bütünüyle ele alarak müşteriye verilen hizmetin kalitesini de dikkate almaktadır. Standard, çalışma konusuna ve personel sayısına bakılmaksızın, her türlü deney ve kalibrasyon laboratuvarında uygulanabilmektedir: Bu laboratuvarlar, bağımsız bir kuruluş olabileceği gibi, bir kuruluşun bir bölümü de olabilmektedir. Sanayi işletmeleri, ISO 17025'in şartlarını karşılayarak nitelikli bir laboratuvar yönetimi oluşturabilirler. Yeterli olduklarını müşterilerine ve resmi makamlara kanıtlamak isteyen laboratuvarlar bu yönetim sistemini uygulayabilirler. Bu tür kuruluşların bir akreditasyon merkezi tarafından akredite edilmesi gerekmektedir.
Bu standardın uygulanması ve akreditasyonun gerçekleştirilmesi ile; 

Ulusal ve uluslararası platformda deney raporlarının geçerliliğini gösteren bir araçtır.
Akredite laboratuvar tarafından deney raporu verilen ihraç ürünlerin tercih edilme şansını artırır. 
Akredite edilen laboratuvarın diğer laboratuvarlara göre saygınlık ve ticari üstünlüğünü sağlar. 
Laboratuvar hizmetlerinden yararlanmak isteyen müşterilere bilgi ve güvence sağlar.
Akreditasyon kurumu tarafından hazırlanacak rehber aracılığı ile akredite laboratuvarların tanıtımı yapılır. 
Akredite edilen laboratuvarların kalite sistemini çalıştırdıklarını , yeterli olduklarını ve geçerli teknik sonuçlar üretebildiklerini gösterir. 
Standardın bir gereği olan ölçüm belirsizliği hesaplamaları ve deney metodlarının etkin uygulanması ile ilgili analizlerin yapılmasıı sağlanır. Düzeltici ve önleyici faaliyetlerin başlatılabilmesi için bir bilgi kaynağı oluşturulur. 
Akredite edilen laboratuvarların diğer akredite kuruluşlarla Taşeron laboratuvarların seçimi, Laboratuvarlararası Karşılaştırma-UluslararasıYeterlilik Deneylerine katılım faaliyetleri ile işbirliği , bilgi ve tecrübenin karşılıklı paylaşımı sağlanır.

2 - ISO 17025 : 2012 (Deney ve Kalibrasyon Laboratuvarlarının Akreditasyonu) İç Denetçi

Bir kuruluşta ISO 17025 standardı referans alınarak kurulmuş olan LYS'nin iç denetimlerini etkin olarak gerçekleştirebilmek için, denetim konusu standart ile ilgili temel bilgi ve eğitim gereksiniminin yanı sıra, denetim standartları ve teknikleri konusunda da bilgi sahibi olunmalıdır.

Uluslararası bir standart olan ISO19011 standardı, yönetim sistemlerinin tetkiki konusundaki kuralları tanımlamakta olup, bu kurallar tüm yönetim sistemleri ve denetim tipleri için geçerlidir.

Bu eğitim, ISO17025 LYS için, denetim kuralları ve uygulamaları hakkında katılımcıları bilgilendirmeyi ve denetim deneyimi kazandırmayı amaçlamaktadır. 
Tamamen interaktif bir şekilde gerçekleştirilen, modern eğitim metodları ve hızlandırılmış öğrenim tekniklerinin uygulandığı bu eğitime katılan katılımcılar, kuruluşlarındaki ISO 17025 LYS'nin iç denetimlerini gerçekleştirebilecek temel yetkinlikleri de kazanmış olacaklardır.

- İç Tetkik Kavramı 
- Tetkik prensipleri 
- Tetkik programının yönetilmesi 
- Tetkik programı hedefleri ve genişliği 
- Tetkik programı sorumlulukları, kaynakları ve prosedürleri 
- Tetkik programı uygulaması 
- Tetkik programı kayıtları 
- Tetkik programının izlenmesi ve gözden geçirilmesi 
- Tetkik faaliyetleri 
- Tetkikin başlatılması 
- Dokümanların gözden geçirilmesi 
- Saha tetkik faaliyetleri için hazırlık yapılması 
- Saha tetkik faaliyetlerinin yapılması 
- Uygunsuzluk kavramı ve raporlaması 
- Denetimlerin psikolojik boyutları 
- Denetimde etkin iletişim 
- Tetkik raporunun hazırlanması, onaylanması ve dağıtılması 
- Tetkikin tamamlanması 
- Tetkik takibinin yapılması 
- Tetkikçilerin değerlendirilmesi ve yeterliliği 
- Kişisel özellikler 
- Bilgi ve beceriler 
- Eğitim, iş tecrübesi, tetkikçi eğitimi ve tetkik tecrübesi 
- Entegre yönetim sistemlerinin tetkiki 
- Yeterliliğin sürdürülmesi ve iyileştirilmesi 
- Sürekli profesyonel gelişim 
- Tetkikçi performans değerlendirmesi 
- Etkin bir tetkik için dikkat edilmesi gereken noktalar 
- Tetkik sırasında yaşanılan güçlükler ve çözüm yolları 

Eğitim Sertifikaları :

– Sertifikalar eğitim sonunda verilecektir. Eğitime katılım zorunludur, katılım olmaksızın sertifika verilmeyecektir.
– Eğitim sonunda eğitim tamamlandığına ve gerekli sınamalardan başarılı olunduğuna dair ibare bulunan “EĞİTİM SERTİFİKASI” verilecektir. (*)
(*) Eğitim içerisinde interaktif olarak (vaka çalışması vb.) ve eğitim sonunda yazılı olarak sınamalar yapılacaktır.
– Her standardın sertifikası İngilizce ve Türkçe ayrı olmak üzere; toplamda 2 eğitim için 4 sertifika verilecektir.
– Sertifikalar uluslararası yetkili Baş Denetçi tarafından onaylanacak ve böylelikle uluslararası geçerliliğe sahip olacaktır.
– Sertifikanız ile ilgili kaybetme, yıpranma vb. gibi sorun yaşadığınızda, talebiniz doğrultusunda sertifikanız ücretsiz olarak yenilenecektir.

Eğitim Dökümanları :

– Katılımcılara eğitimi takip edebilmeleri için eğitim dökümanları verilmektedir.

Eğitmenlerimiz :

– Eğitmenlerimiz yönetim sistemleri konularına hakim, eğitim verdikleri konuda sektörel deneyimleri olan “Baş Denetçi” ünvanına sahip kişilerdir.

Eğitim Bedeli : 295 TL (Kredi kartı ile ödeme)
Nakit : 250 TL (%15 indirim)

İndirimler
* Öğrenciye %20 indirim (200 TL)
Öğrenci kimliğin ile eğitime gelmen yeterli.
(Kredi kartı ile yapılan ödemelerde öğrenci indirimi geçerli değildir.)

Önkayıt Formu : http://goo.gl/IcPFZW

İletişim Bilgileri :
e-mail : kayit@etcdanismanlik.com 
sms : 0505 219 1 218
web : www.etcdanismanlik.com
f : facebook.com/etcegitim
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

En Son Mesaj Yazılan Konular
Konu Forum Yazan Tarih Okunma
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Kadınlar Neden Gay Erkekleri Sever?=)))Genelninest12306/Temmuz/2017-02:41915
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın şeyh izdihamı...(!)Türkiyeden Haberlerninest12306/Temmuz/2017-02:38553
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın komik itiraflar....:)Komikninest12306/Temmuz/2017-02:351391
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın göz yanılmaları...!Resim Kutusuninest12306/Temmuz/2017-02:345384
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Autocad,ansys,solid works,catiaYazılım,Web,Grafik,3d Tasarım ve Programlamaninest12306/Temmuz/2017-02:33890
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMEN KARTLARI İÇİN SON 2 AYUlaşımninest12306/Temmuz/2017-02:323304
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın işte yılın ödüllü fotoğrafları..Sanatsal Resimlerninest12306/Temmuz/2017-02:32600
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Abi balığa limon sıkılır mı yaKarikatürlerninest12306/Temmuz/2017-02:23692
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Mazda'dan Müthiş Konsept: ShinariTeknoloji ve Bilimninest12306/Temmuz/2017-02:22709
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın I want to pLay Game Türkiye iLe KonuşuyoR.. =)Komik Resimlerninest12306/Temmuz/2017-02:211189
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın eshot haritası (tüm otobüs hatları)Ulaşımninest12306/Temmuz/2017-02:209000
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın " Seni andığımda gonca gül tüter "Forumlu Şairlerninest12306/Temmuz/2017-02:19466
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Torbalı-Buca Arası Ulaşım İçin YardımUlaşımninest12306/Temmuz/2017-02:133381
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Satılık Orjinal Absinthe.Genelninest12306/Temmuz/2017-02:0715550
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Üniversitelilere part-time iş imkanları !İş İlanlarıninest12306/Temmuz/2017-02:063256
              Cevaplanmamış Konular Aktif Konular             

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bu Sayfa 1,734 Saniyede Yüklendi.