Anasayfa Anasayfa >Bilim-Teknoloji >Bilgisayar Teknolojileri >Yazılım,Web,Grafik,3d Tasarım ve Programlama
  Aktif Konular Aktif Konular RSS: "pardus" -- türkiye'nin ilk işletim sistemi

Reklam Oluşturun
Üniversite Öğrenci Evi

Üniversite Öğrenci Evi

Ziyaret Edin...

"pardus" -- türkiye'nin ilk işletim sistemi

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
35 AML 35 Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge
Bir ay Uzaklastırma Cezası

K.Tarihi: 28/Ekim/2006
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 3117
Tesekkür: 563
Rep: 1115
Mesajın Direkt Linki Konu: "pardus" -- türkiye'nin ilk işletim sistemi
    Gönderim Zamanı: 19/Aralık/2006 Saat 22:40

pardus, tübitak-uekae bünyesinde yürütülen bir işletim sistemi geliştirme projesidir.

türk halkının kendine ait ilk işletim sistemidir. hemde ücretsizdir.

windows kullanarak amerikaya deil pardus kullanarak kendi ülkenize kazandırın Wink

indirmek için :

http://www.pardus.org.tr/indir.html

ADAMINA GÖRE AWAY!!!
35 AML 35 Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge
Bir ay Uzaklastırma Cezası

K.Tarihi: 28/Ekim/2006
Gönderilenler: 3117
Tesekkür: 563
Rep: 1115
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19/Aralık/2006 Saat 22:41
pardus kullanın, çünkü pardus ...

... özgürdür
lisansı sizi kısıtlamaz, üreticiyi sizden korumak için değil sizin haklarınızı korumak için tasarlanmıştır.

... türkçe sever
çekinmeden türk alfabesinin tüm harflerini kullanabilirsiniz. yazım ve sözlük denetimi yapar, sizi güzel bir türkçe kullanmaya teşvik eder.

... virüslere geçit vermez

internet'ten gelen her dosyayı kontrolden geçirmekle, ya da virüs bulaşmış bilgisayarınızı temizlemekle zaman kaybetmezsiniz.

... hızlı kurulur
30 dakikada yüklenir. tek kurulum işlemiyle bilgisayarınıza ofis yazılımı, internet gezgini, sohbet programı gibi gerekli bütün programlar da yüklenir.

... kolay kullanılır
grafik arayüzleri, menüleri, ikonları ile aklınıza ve güdülerinize hitap eder. kullanmak için bilgisayar öğrenmek, ikinci bir dil bilmek ya da uzun eğitimlerden geçmek gerekmez.

... tamdır
bir masaüstü kullanıcısının gereksinim duyacağı her türlü yazılım kurulum cd'si içinde mevcuttur. internet araçları, ofis paketi, her türlü resim, müzik, film için oynatıcı ve düzenleyiciler, oyunlar, aklınıza ne gelirse...

... özelleştirilebilir
sistemi, kendi beğeninize göre özgürce değiştirebilirsiniz. hem görünüş, hem de davranış açısından. tek sınır, hayal gücünüzdür.

... şeffaftır
kaynak kodlarını kendi ihtiyaçlarınıza göre değiştirebilir, kendi dağıtımınızı üretebilirsiniz. ne yaptığını ve ne yapmadığını kaynak koduna bakarak bilirsiniz.

... çok dil bilir
ayrı ayrı cd'ler ile tekrar yükleme yapmadan, iki dokunuşla türkçe'den ingilizce'ye dönüşür. herhangi başka bir dilin desteğini eklemek de son derece kolaydır.

... eğlencelidir
kaptan masaüstü, pisi ve çomar ile bilgisayar kullanmanın keyfini, tam türkçe desteği ile bilgisayarınızı kendi dilinizde kullanmanın kolaylığını yaşarsınız.
ADAMINA GÖRE AWAY!!!
TrI-C Açılır Kutu Gör
Forum Yenisi
Forum Yenisi
Simge

K.Tarihi: 20/Şubat/2007
Gönderilenler: 0
Tesekkür: 1
Rep: 1
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20/Şubat/2007 Saat 03:52
pardus 2007 kullanıcısıyım aslında linux kullanıcısıyım genelde tercihimdir ama bazı nedenlerden dolayıda xp kullanmak zorundayım pardusun ilk versiyonundan 2007 sürümüne kadar o kadar gelişim gösterilmişki bi kullanmalıydınız ikisinide ve devlet dairelerinde kullanılmaya gidiceği haberinide almıştım çünkü %100 yerli malı devlet onu kullanmalı demi 
drumflow Açılır Kutu Gör
Forum Yenisi
Forum Yenisi
Simge

K.Tarihi: 04/Ağustos/2007
Bölüm: Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğr.
Tesekkür: 0
Rep: 0
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28/Mart/2008 Saat 15:21
bırakalım artık ülkece microsoftu zengin etmeyi devlet dairelerinde kullanılması fikri çok güzel bence tam destek...
Bilgisayarımda 4 işletim sistemi var
Xp Sp3
Vista Ultimate sp1
Ubuntu
PARDUS

En güzeli de pardus çok seviyorum :)sürekli de gelişim gösteriyor oldukça kullanışlı denemekte yarar var..

yitik Açılır Kutu Gör
Forum Acemisi
Forum Acemisi
Simge

K.Tarihi: 27/Mart/2008
Gönderilenler: 260
Tesekkür: 58
Rep: 180
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28/Mart/2008 Saat 22:59

Arkadaşlar bildiğimiz gibi “PARDUS” TUBİTAK tarafından geliştirilen Windows’a alternatif, yukarıda 35aml35’in sıraladığı gibi; ama benim daha önce pardus kullanıcısı olmamdan dolayı bana göre pek de güvenli olmayan,  birtakım eksiklikleri olsa da   % 100 yerli malı(!) işletim sistemidir…  Google öncülüğünde geliştiriliyor zaten. Tamamlandığını varsayarsak evet, güvenlik açısından ve de yerli malı olmasından dolayı; başta Askeriye olmak üzere Devlet kurumlarında kullanılması güzel bişey. Peki erişimin Telekom üzerinden olduğunu düşünürsek, Telekom’unda yabancı sermeyenin elinde olduğunu bildiğimize göre  ne kadar güvenli olabilir sizce?  Sanırım hükümetin(telekomun) özelleştirme politikasının ne denli sorunlar yaratığını ve de yaratacağını anlamışızdır... Ama Türk sermayesi olduğu ve Türk bilişim mühendislerine iş istihdamı sağladığı için,  bu yönden bakarsak güzel bir proje…

Senjan Açılır Kutu Gör
Forum Yenisi
Forum Yenisi
Simge

K.Tarihi: 20/Eylül/2008
Bölüm: Sınıf Öğretmenliği(İÖ)
Tesekkür: 0
Rep: 0
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06/Ekim/2008 Saat 03:57
2008 1  hyeana hyeana sürümü ile 11 dil desteğine kavuşmuştur. bu sürümde göze en çok çarpan sanırsam ağ yöneticisinin geliştirilmesi. bağlantı paylaştırma gibi özellikleri farkettim, gayet hoş.

fakat bir itirazım olacak, %100 türk malı demek hata olur. aynı anadol markasını türkmalı saymak gibidir.

ev kullanıcıları için oyun oynamak dışında hiçbir problem yaratmayacaktır. sahip olduğu özellikler çoğumuzun müzik, film, internet zevklerini karşılayabilecek niteliktedir.

windows a rakip olabilmesi için az bir işi kaldı görüldüğü kadarıyla. o günleri görme umudu ile...
3tam1öğrenci Açılır Kutu Gör
Forum Acemisi
Forum Acemisi
Simge

K.Tarihi: 23/Ekim/2008
Bölüm: Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri
Gönderilenler: 119
Tesekkür: 5
Rep: 10
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12/Kasım/2008 Saat 23:10
oyunlarda uyum olmadığı sürece windowsa rakip olması zor.
ama oyun oynamayanlar için 4/4 lük bi işletim sistemi. kolay kolay virüste girmez:)) 
tüm geliştirmeleri kendi kütüphanesinden yapılabilmesi mükemmel şayet limitsiz netiniz varsa.
ama hersey LEGAL nede olsa Linux taban :)
Mouth For War Açılır Kutu Gör
Forum Bağımlısı
Forum Bağımlısı
Simge

K.Tarihi: 17/Ağustos/2008
Gönderilenler: 804
Tesekkür: 44
Rep: 110
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11/Şubat/2009 Saat 10:42
pardus yazilim hirsizlari ve saldirganlara  yonelik cok guvenli arkadaslar kimse yeni pardus uzerinde ugrasmaz yeni kodlar demek bu cunku bende bir donem kullandim grafik ve efekt olarakta cok iyi bence tavsiye ederim.
[IMG]http://img336imageshackus/img336/4705/sm74wb7ds5hq2gd3lhqw0" />
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

En Son Mesaj Yazılan Konular
Konu Forum Yazan Tarih Okunma
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Hasan Sancak Bayrak Şiirleri 400 sayfadır.DestekGüncelREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-21:04275
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Bayrak Şiirleri Hasan Sancak 400 sayfadır.Destek bGenelREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-21:01238
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Hasan Sancak Kimdir?BiyografiREKLAM YAZARI07/Ağustos/2018-20:58185
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın İzmir Evden Eve Nakliyat Tavsiye - EGETUR Nakliyatİzmiregetur23/Haziran/2018-15:502635
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın EGE Nakliyat | Maltepeİzmiregetur17/Kasım/2017-10:517221
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Kadınlar Neden Gay Erkekleri Sever?=)))Genelninest12306/Temmuz/2017-02:418229
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın şeyh izdihamı...(!)Türkiyeden Haberlerninest12306/Temmuz/2017-02:385710
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın komik itiraflar....:)Komikninest12306/Temmuz/2017-02:355362
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın göz yanılmaları...!Resim Kutusuninest12306/Temmuz/2017-02:3414485
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Autocad,ansys,solid works,catiaYazılım,Web,Grafik,3d Tasarım ve Programlamaninest12306/Temmuz/2017-02:333353
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMEN KARTLARI İÇİN SON 2 AYUlaşımninest12306/Temmuz/2017-02:327874
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın işte yılın ödüllü fotoğrafları..Sanatsal Resimlerninest12306/Temmuz/2017-02:324041
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Abi balığa limon sıkılır mı yaKarikatürlerninest12306/Temmuz/2017-02:232119
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Mazda'dan Müthiş Konsept: ShinariTeknoloji ve Bilimninest12306/Temmuz/2017-02:223800
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın I want to pLay Game Türkiye iLe KonuşuyoR.. =)Komik Resimlerninest12306/Temmuz/2017-02:213654
              Cevaplanmamış Konular Aktif Konular             

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Link Değişimi
Link Değişimi
Taksi Programı izmir   

Bu Sayfa 0,471 Saniyede Yüklendi.