Anasayfa Anasayfa >Kültür-Sanat >Söz&Müzik
  Aktif Konular Aktif Konular RSS: Mert İçgören!!!!!!

Reklam Oluşturun

Kapalı KonuMert İçgören!!!!!!

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
35 AML 35 Açılır Kutu Gör
Forum Kolik
Forum Kolik
Simge
Bir ay Uzaklastırma Cezası

K.Tarihi: 28/Ekim/2006
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 3117
Tesekkür: 563
Rep: 1115
Mesajın Direkt Linki Konu: Mert İçgören!!!!!!
    Gönderim Zamanı: 20/Aralık/2006 Saat 21:37

sen istediğin kadar at o 6 sıfırları
bende trilyonlarla hala türk liraları
harca, sıfırla, kaçış sora sakla
isviçre'de bankalara karayip'te off shore'a
hortumla sonunda, hiçbirşey bırakma,
ye hepsini arkandan ağlar sonra
al, sat, ver, kaç, vermezse al kaç
al herkesten harraç ona buna saç
yap işlet devret olmadı iflas et
inkar et, kar et, sonra istifa et
vaad et inandır, kandır dolandır
iftira et, saldır gerekeni yaptır.
adamlarını gönder, ortalığı karıştır
bağır, çağır, sonra yatıştır.
kara para akla, hayali ihracat
naylon fatura, bas sahte para, sür piyasaya
dağıt etrafa, aklını kullan, sınırlarını zorla
okuma çalışma gereksiz hepsi boşuna
rahat dur çok kasma, iş arama beni ara
kendini çok yorma, öğretirim ben sana
bizdensin sen de eninde sonunda…

götürrrr, başkası götürmeden
sömürrr, başkası sömürmeden

sömürrr …..

ithal et, ihraç et, kur düzenli şirket
ver herkese rüşvet, her şeye hükmet
para yedir, ihaleye gir, yedir içir gezdir
kendini sevdir, herkesi sevindir
kayır tanıdıkları arka arkaya
bulun temaslarda git ankara'ya
kuzeyden güneye doğudan batıya
uzansın kolların dört bir tarafa
ak ortamlara gece hayatına
tanış, konuş, kaynaş, sarmaş, dolaş
masa yap, şekil yap, şampanya patlat
hesap gelince çiz geri yollat
götür emlağa, repoya, borsaya
faize, bonoya, dolara, euroya
olmadı sat gitsin için ver bana

dolarınıza en yüksek faiz mertbankta

al karıyı koynuna, çek mersoyu altına
yaz çekleri her karşına çıkana
karşılıksız olsun fark etmez
bazı gerçekleri hiç değiştirmez.

sömürrr …

kapıya dayanınca tmsf
geçir her şeyi tanıdıkların üstüne
anne, baba, kardeş, amca, dayı, teyze
enişte, yenge, sürükle peşinde
alsınlar götürsünler elindeki her şeyi
desinler sana kaçakçı serseri
rahat dur, üzülme, takma, düşünme.
fırsatlar ülkesi, hayaller ülkesi, türkiye !

para icin asik olma, ama ask icin de parasiz kalma…

Kisa donemde sarisin, uzun donemde esmer.. 

her iyi bı kızın kötu bır erkeğe ihtıyacı wardır:)

20 Şubat 1980 tarihinde Afsin-Elbistanda doğdu...
mert içgörenııı sewenlerii beklıorusss!!!

Karılar, kızlar, Bebek-Ulus-Akmerkez, Papermoon, Laila, Reina, Mercedes, BMW, Ferrari ve benzerlerinden bahsettiği şarkılarıyla Etiler gençliğinin ideolog'u olan son rap yıldızımız Mert İçgören, Los Angeles'ta yaşıyor. Gitmişken görmemek olamazdı. Hep merak ediyordum: Bu gerçek biri mi, anlattıkları kurgu mu diye...

Bana her dem şöhretlerin, DiCaprio'nun falan olduğu Chateau Marmont otelinde randevu verdi öğlen yemeği için. Çırağan Sarayı'nda buluşmak gibi bir şey - ama daha hip'i.

Gözünde koskocaman, kaç gram olduğunu merak ettiğim Prada güneş gözlükleri, ayağında Prada ayakkabılarla geldi. 82 doğumlu, sempatik bir çocuk.

Ve merak edenlere söyleyeyim: Aynen şarkılarında anlattığı gibi biri. NYU'da okumuş, Işık Lisesi'ni bitirdikten sonra. İklim dolayısıyla Los Angeles'a gelmiş, burada reklam yönetmenliği yapıyormuş. Son derece yoğun bir temposu varmış, bu müzik işi de sadece eğlenmek için ortaya çıkmış. 'Bir daha albüm yapar mıyım bilmiyorum' diyor, 'Yaparsam da hip-hop olmaz herhalde, rock falan olur.' Hip-hop albümü yapmış, bitmiş. Değişik türlerde demo'ları varmış.

Pek fazla konuşmak istemiyor gibi bir hali var, ağzından zorla laf alınıyor. Hakkında pek fazla haber çıkmasa da, dinleyenlerin 'Ya o gerçekten sen misin, yoksa dalga mı geçiyorsun' laflarından çok sıkılmış. Açıkçası, albümde yarattığı Etiler Türk'ü imajının en azından şekil olarak bir parçası olduğu belli.

Zaten kafasını taktığı herhangi bir mesele de olmadığını söylüyor. Hayatla bir alıp veremediği de. Türkiye'yi hiç merak etmiyor mesela, albümü de öylesine çıkarmış. Ne olup ne bittiğini, piyasayı, Ceza'yı, promosyonu takip etmiyor. Burada da Türklerle falan çok görüşmediğini söylüyor. Albüm, İstanbul'da çıktığı gün Los Angeles'a uçmuş.

İstanbul'da Etiler ortamlarından tahmin edilebileceği gibi. Tam söylemiyor ama 'oralardan' diyor. Zaten bir şarkısı da Reina'da eğlendikleri bir gece çıkmış. Her ne kadar artık sıkılsa da oradan.

FİLM DE ÇEKECEK

Bomba haber şu: Yakında film çekmeyi planlıyor. Dünyaya Türkiye'nin sadece camilerden, Kapalıçarşı'dan ibaret olmadığını, kendisi gibi insanların da olduğunu göstermek için. 'İstanbul'un modern yüzü' gibi bir şeyi temsil ediyor herhalde. 'Şarkılarımın film halini düşün, bizim gibi insanlar da var, eğleniyoruz' diyor. İki yıla kadar bu projeyi gerçekleştirmek istiyor, ama şarkılarına kıyasla biraz daha derin ve dramatik olacakmış.

Öğle yemeğinde biraz daha sohbet ediyoruz, bir süre sonra kalkıyoruz. Uçak dersine yetişecekmiş. Akşam, bana Malibu'dan telefon ediyor. İki ricası var: Bir, web sitesinin adresi. (atavratsilah.com) İki, ikizinin kız arkadaşından ne kadar şikayetçi olduğunu yazmam. Ben o an sadece dünyada Mert İçgören'den bir tane daha olduğu gerçeğiyle yüzleşiyorum.
ADAMINA GÖRE AWAY!!!
SeA_SeA Açılır Kutu Gör
Forum Acemisi
Forum Acemisi
Simge

K.Tarihi: 23/Eylül/2006
Bölüm: Tarih Öğretmenliği
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 233
Tesekkür: 14
Rep: 18
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23/Aralık/2006 Saat 16:31

kim olduğunu bilmiyorum şimdilik ama, afşin_ elbistan gibi yanlış bir yazı yazılmış.Afşin ve Elbistan K.Maraş'ın farklı iki ilçeleri.

Yanıt Yaz Yanıt Yaz

En Son Mesaj Yazılan Konular
Konu Forum Yazan Tarih Okunma
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Kadınlar Neden Gay Erkekleri Sever?=)))Genelninest12306/Temmuz/2017-02:411114
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın şeyh izdihamı...(!)Türkiyeden Haberlerninest12306/Temmuz/2017-02:38589
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın komik itiraflar....:)Komikninest12306/Temmuz/2017-02:351487
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın göz yanılmaları...!Resim Kutusuninest12306/Temmuz/2017-02:345505
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Autocad,ansys,solid works,catiaYazılım,Web,Grafik,3d Tasarım ve Programlamaninest12306/Temmuz/2017-02:33934
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMEN KARTLARI İÇİN SON 2 AYUlaşımninest12306/Temmuz/2017-02:323386
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın işte yılın ödüllü fotoğrafları..Sanatsal Resimlerninest12306/Temmuz/2017-02:32669
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Abi balığa limon sıkılır mı yaKarikatürlerninest12306/Temmuz/2017-02:23710
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Mazda'dan Müthiş Konsept: ShinariTeknoloji ve Bilimninest12306/Temmuz/2017-02:22806
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın I want to pLay Game Türkiye iLe KonuşuyoR.. =)Komik Resimlerninest12306/Temmuz/2017-02:211213
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın eshot haritası (tüm otobüs hatları)Ulaşımninest12306/Temmuz/2017-02:209038
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın " Seni andığımda gonca gül tüter "Forumlu Şairlerninest12306/Temmuz/2017-02:19525
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Torbalı-Buca Arası Ulaşım İçin YardımUlaşımninest12306/Temmuz/2017-02:133441
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Satılık Orjinal Absinthe.Genelninest12306/Temmuz/2017-02:0716145
Konuyu Görüntülemek İçin Tıklayın Üniversitelilere part-time iş imkanları !İş İlanlarıninest12306/Temmuz/2017-02:063351
              Cevaplanmamış Konular Aktif Konular             

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Link Değişimi
Link Değişimi
Taksi Programı izmir   

Bu Sayfa 1,797 Saniyede Yüklendi.